Õpetajate Leht hakkab ilmuma teisipäeviti

25. aug. 2023 Heiki Raudla peatoimetaja - Kommenteeri artiklit
Heiki Raudla.

Viimase aasta jooksul on Õpetajate Leht teinud läbi mitmeid sisulisi muutusi, oleme käivitanud uusi rubriike, mis muudavad lehe sisult mitmekesisemaks. Veebiversiooni lahutamatuks osaks on saanud audiovisuaalne materjal, senisest märksa rohkem oleme pööranud tähelepanu nähtavusele sotsiaalmeedias.

Hoolimata digimeedia plahvatuslikust arengust ja mitmekesisusest leidub meie lugejate seas ohtralt neid, kes eelistavad lugeda Õpetajate Lehte paberil, lehitseda paberlehte algusest lõpuni, mitte piirduda paari-kolme soovitatud kirjatükiga veebis. Kohtumisel haridusvaldkonna esindajatega on jäänud kõrva, et nii mõnigi, kes loeb teisi väljaandeid telefonist, armastab Õpetajate Lehte paberil – traditsioon püsib.

Suur osa paberile trükitud Õpetajate Lehtedest jõuab postiteenuse vahendusel koolidesse, lasteaedadesse ja ametiasutustesse – õpetajate tuppa, raamatukokku ja direktori lauale. Asutustes võib ühel lehel olla kümmekond lugejat. Traditsiooniliselt on olnud lehe ilmumispäev reede, aga alates septembrist hakkab meie väljaanne ilmuma teisipäeviti. Selle peamine põhjus on soov, et Õpetajate Leht püsiks õpetajate pilgu all ja käeulatuses ilmumisest alates kogu töönädala. Trüki ja levi eripärade tõttu on jõudnud meie väljaanne seni paljudesse haridusasutustesse reede jooksul, pahatihti koolipäeva lõpuks, tühja kooli. Uue nädala alguseks oli see juba eelmise nädala leht. 

Et leht jõuaks koolidesse koolinädala algul, valisime ilmumispäevaks esimese võimaliku nädalapäeva, teisisõnu teisipäeva. Teadaolevalt esmaspäeviti ajalehti enam laiali ei kanta.

Paberlehe lood on kõigile hariduselust huvitatuile tasuta täies mahus kättesaadavad meie veebis www.opleht.ee aga juba ilmumispäeva hommikust. Kuna ilmumistsükkel muutub alates septembrist, juhtus tänavu nii, et Õpetajate Lehe paberlehte ei ilmu kooliaasta kõige olulisemal päeval, 1. septembril. See annab põhjuse suunduda tarkusepäeval meie veebilehele, kus on kooliaasta alguseks planeeritud asjakohased, kooliaasta algusele pühendatud lood.

Kuna september on Õpetajate Lehe sünnipäevakuu ja oktoober õpetajate kuu, rõõmustame tänavu mõlemal kuul huvilisi sooduskampaaniatega. Jälgige meie reklaame!

Need, kes eelistavad Õpetajate Lehte osta, leiavad müügipunktide nimekirja meie kodulehelt. 

Ilusat ja sisukat kooliaasta algust!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!