Aasta eestikeelse õppe edendaja tunnustuskonkurss

7. sept. 2023 Virumaa Eesti Hariduse Selts - Kommenteeri artiklit

Virumaa Eesti Hariduse Selts kuulutab välja aasta eestikeelse õppe edendaja tunnustuskonkursi. Ettepanekuid tunnustamiseks võivad teha nii juriidilised kui ka füüsilised isikud kuni 18. septembrini. Tunnustus antakse üle 3. oktoobril haridusgalal Jõhvi kontserdimajas.

Kolm aastat on selts korraldanud eesti keele mainekujundajate tunnustuskonkursi, et märgata tublisid ja teotahtelisi Ida-Virumaa õpetajaid, kes õpetavad muu õppekeelega õpilasi eesti keeles, väärtustavad eestikeelset haridust ja on eeskujuks õpilaste väärtushoiakute ning õpioskuste kujunemisel.

Tänavu otsustas juhatus lisada veel ühe kategooria ning tunnustada isikut, organisatsiooni või haridusasutust, kes on olnud erakordselt pühendunud eestikeelse õppe edendamisele ning kelle saavutused selles valdkonnas on märkimisväärsed. Uus kategooria aitab meil täita eestikeelsele õppele ülemineku tegevuskava mitmeid olulisi etappe ning julgustab veelgi rohkem pühenduma eestikeelsele haridusele.

Juhatuse esinaine Mare Roosileht märgib: „Maakondlik eestikeelse õppe edendaja tunnustuskonkurss annab meile võimaluse märgata neid organisatsioone ja sädeinimesi, kes on oma töö ja visiooniga aidanud kaasa eestikeelse õppe arengule Virumaal. Kutsun kõiki üles esitama oma kandidaate ja osalema selles Ida-Virumaa jaoks olulises tunnustusprotsessis.“

Virumaa Eesti Hariduse Selts loodi 2019. aastal, et säilitada ja väärtustada Ida-Virumaal eestikeelset haridust ning eesti kultuuri.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!