Ida-Virumaa haridusasutustes alustas tööd ligi 100 uut haridustöötajat väljastpoolt maakonda

13. sept. 2023 - Kommenteeri artiklit

Ida-Virumaa haridusasutused otsisid sügiseks kokku üle 150 uue haridustöötaja igale õppetasemele, alates lasteaiast ja lõpetades kõrgkoolidega, kuid kõige rohkem oli vaja õpetajaid üldhariduskoolides.
Ida-Virumaa haridustöötajatele pakutakse teiste maakondadega võrreldes 50% suuremat töötasu ning kokkuleppel tööandjaga ka teisi hüvesid. Eriti suur vajadus oli Ida-Virumaal eesti keele-, klassiõpetajate-loodusainete ning inglise keele õpetajate järele.

Ida-Viru haridusklastri koordinaatori Kerda Eierti sõnul on huvi Ida-Virumaa vastu olnud kevadest erakordselt suur. „Oli märgatav, et huvilised soovisid enam abi elamispinna leidmisel ning eelistati töötada pigem riigikoolis. Maakonnast väljastpoolt tulnud haridustöötajatele tähelepanu osutamine ja nende toetamine siin püsimiseks on meie jaoks edaspidi kriitilise tähtsusega“ kommenteerib Eiert.

Narva Eesti Gümnaasiumi direktor Irene Käosaar toob välja, et peamine põhjus, miks õpetajad on just nende juurde tulnud, on ainulaadne võimalus osaleda uue eestikeelse kooli loomisel Narvas.

„Oluline on mitte puhkama jääda teadmisel, et kõik õpetajad on olemas, vaid võimaldada kõigile väga hea töökeskkond, võimalus enesearenguks ja mõnus suhtlusvõrgustik linnas,“ toob Käosaar välja.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor Mati Lukas rõhutab: „Me teeme kõik selleks, et motiveerida eesti keeles õpetavaid õpetajaid ja spetsialiste Ida-Virumaale tulema. Riigi pakutav 1,5 kordne palgakoefitsient on kindlasti üks olulistest motivaatoritest, aga jõuline kinnisvaraarendus, kodude loomine ja erasektori investeeringud on samuti vältimatult vajalikud. Teisiti pole 30 aastat kestnud süsteemset viga võimalik parandada.“

Praegu on haridusasutustes maakonnas vaba 51 vaba ametikohta. Enim on puudu eesti keele õpetajaid ja tugispetsialiste. Hariduskopteri lehel  saab tutvuda nii Ida-Virumaa võimaluste kui ka vabade töökohtadega, mida lisatakse jooksvalt. Kui haridustöötaja parasjagu enda profiilile sobivat ametikohta ei leia, tasub saata päring kodulehel olevale kontaktivormile – ehk pole sobilik töökuulutus lihtsalt lehele veel jõudnud. Kokkuvõttes on selge, et Ida-Virumaal on alustanud ligi sada uut maakonnast väljastpoolt tulnud haridustöötajat.

Ida-Viru haridusklastri Hariduskopter lõid kohalikud omavalitsused ja haridusasutused 2020. aastal, et ühiselt arendada ja koordineerida maakonna haridusvaldkonda. Ühises organisatsioonis töötatakse selle nimel, et saada Ida-Virumaale maakonnaväliseid õppureid ning haridustöötajaid, parandada hariduse kvaliteeti ja siduda haridusvaldkondi ja astmeid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!