Matemaatikaõpetaja soovitab: viis tegevust, mis muudavad su erksamaks ja terasemaks 

7. sept. 2023 - Kommenteeri artiklit
Martin Paalits.

Aju treenida ja mõnusalt matemaatikaga tegelda saab ka jalutades, kontserdil või rongiga sõites. Ja mis peamine – matemaatika õppimiseks ei ole keegi kunagi liiga vana. Olen õpetanud isegi üle 30-aastaseid, kellel on olnud nõrgad algteadmised, aga kokkuvõttes on nad hästi hakkama saanud. Kuidas aga matemaatika jaoks vaimu virgena hoida? Selle kohta on mul viis soovitust.

Arvuta peast! Ükskõik kas oled kaupluses, kohvikus või pead niisama oma sisse- ja väljaminekuid kokku lööma, ära kasuta kalkulaatorit, vaid proovi peast arvutada. See on parim treening. Olen kurbusega märganud, et noored kasutavad kogu aeg kalkulaatorit, selleta ei osata justkui üldse arvutada.

Lahenda iga päev sudokuid. Neid leiab igalt poolt – internetist, paberlehest, on olemas sudokuraamatud, mida saab poest osta. Muudkui lahenda ja su matemaatiline võimekus paraneb.

Lahenda ristsõnu! Kui oled algaja, võid alustada lihtsamate ristsõnadega ning seejärel liigu üha keerulisemate suunas. Ole valmis, et sellest võib saada su hobi.

Proovi kokku panna Rubiku kuubikut!

Loe raamatuid! Lugemine (ja loetu peale mõtlemine, selle edasi jutustamine) hoiab mõtte erksa ja muudab ka matemaatika õppimise lihtsamaks. Kui sõidad bussi või rongiga või tead, et pead kusagil pikemalt paigal olema, pane telefon taskusse ja võta välja raamat. Kui üksinda lugeda tundub igav, tehke sõpradega võistlus – kes kui mitu raamatut teatud ajal jooksul läbi loeb.

NB! Kui oled liikluse keskel või autoroolis, siis jälgi ümbrust, ära ohtlikes olukordades peast arvuta või ristsõnu lahenda!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!