Miks tulla Kääpale Kalevipoja Kotta? 

12. sept. 2023 Annika Oras Kalevipoja Koda - Kommenteeri artiklit
Foto: Kalevipoja Koda

Kalevipoja Koda on parim paik, kus avastada meie rahvuseepose legendi. 

Kalevipoja muuseum ootab kõiki huvilisi septembrist maini K–P kl 10–17. Kes pole kolm aastat tagasi uuendatud muuseumi veel külastanud, sel soovitame valida giidiga külastus. Aega kulub selleks natuke rohkem kui tund. Selle aja jooksul saate läbida umbes 300 ruutmeetril laiuva ekspositsiooni, mis viib teid paremini kurssi Kalevipoja tegemistega. Saate kuulata eepost 19 keeles, uudistada selle mitmesuguseid trükke eri keeltes, näha 55 kunstiteost Eesti kunstnike sulest, panna pilte rääkima ja liikuma, käivitada võlukübara, kuulata ära terve eepose eesti keeles, vaadata kahte filmi, istudes Lennukis, joonistada taskulambiga seinale, kanda Eesti kaardile Kalevipoja teod, muukida lahti Tarkuseraamatu, panna kokku Kalevipoja nägusid, kuulata ja vaadata mõõga lugu, ehitada silda, ratsutada hobustega, värvida, mängida „Memory“ mängu … 

Kui muuseumikülastusest aega üle jääb, siis on võimalik eraldi piletiga käia ära ka põrgus. Saab proovida ise olla Kalevipoeg, võidelda põrgus Sarviku ja tema käsilastega, loopida kive, võidelda mõõgaga, kasutada kavalust, kasvada Linnutee kõrguseni ja tulla üles järve põhjast. Kõike seda ju päriselus ei saa.

Lisaks pakume soovijatele töötubasid, kus saab meisterdada Kalevipoja järjehoidja või teha märke/magneteid.

Õues saab uudistada koduloomajasid, hullata mänguhoovis, orienteeruda, piknikut pidada, jõe äärde jalutada ja mõõka otsida. Kes soovib, saab meilt ka toitlustuse ette tellida. Ja kuni ilmad lubavad, tasub külastada seikluspargi kõrg- või madalrada. Kõrgraja nimi on „Lennuk“ ja sinna pääsevad Kalevipoja sõprade kombel vaid pikemad, julgemad ja tugevamad. Madalrada „Seiklus Kalevipoja jälgedes“ on jõukohane kõigile. Madalrada on ka hea võimalus teha meeskonnatööd ja õppida nii üksteist paremini tundma. 

1.–16. detsembrini ootame Siili jõulumaale. Vastavalt gruppide vanusele on võimalik programmi muuta. Jõulumaa saab tellida koos toitlustusega ehk jõulupraega. Kes soovib, saab Siili jõulumaa broneerida ka õhtuseks ajaks ja läbida selle laternatega. 

Kalevipoja Kojas on võimalik korraldada ka koolitusi või koosolekuid, sest muuseumis ja rahvamajas asuvad konverentsiruumid koos kõige vajalikuga koolituste läbiviimiseks. Ruumid sobivad ka mõnusaks koosviibimiseks. 

www.kalevipojakoda.ee, tel 528 9500.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!