Minister tegi ettepaneku tõsta õpetajate töötasu alammäära

4. sept. 2023 HTM - Kommenteeri artiklit

Tänasel kohtumisel õpetajate töötasu alammäära küsimustes toetasid osapooled haridus- ja teadusministri Kristina Kallase ettepanekut suurendada õpetajate palga alammäära uuest aastast 8 protsenti ehk 1889 euroni.
„Minu eesmärgiks on tõsta aastaks 2027 õpetajate keskmine palk 120 protsendini Eesti keskmisest, just nii nagu on valitsuses kokku lepitud. Olen esitanud rahandusministrile ja valitsusele oma plaani, kuidas me eesmärgini jõuame. Täna moodustab õpetajate keskmine palk 111% Eesti keskmisest,“ sõnas Kristina Kallas.

Eesti Haridustöötajate Liit (EHL) tegi kohtumisel ettepaneku tõsta 2024. aastaks õpetaja töötasu alammääraks 1950 eurot, mis on eeldatavalt järgmise aasta keskmine palk. „Igal juhul toetame ministri lisarahataotlust õpetaja alampalga tõusuks ja selle kõrval peame oluliseks jätkata ka lasteaiaõpetaja palgameetmega, et säiliks sidusus õpetajate palgaga,“ sõnas liidu juht Reemo Voltri.

“Kuigi Eesti Linnade ja Valdade Liit osales kohtumisel vaid vaatleja rollis, toetame liiduna õpetaja töötasu alammäära tõusu. Siinkohal ei tohi me siiski ära unustada teisi kohaliku omavalitsuse palgal olevaid töötajaid, kellel tekib samuti õigustatud ootus palgatõusuks,” märkis Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige Angela Saksing.

Kokkuleppe kohaselt tõuseb uuel eelarveperioodil õpetajate palga diferentseeritav osa seniselt 17-lt protsendilt 20 protsendini.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!