Muuda koolipäev tõeliseks AHHAA-elamuseks

12. sept. 2023 Ahhaa - Kommenteeri artiklit
AHHAA üks peamisi missioone on tekitada lastes uudishimu. Foto: Kris Neufeld

Tartus AHHAA teaduskeskuses viiakse õppepäevi läbi päris teaduse keskel, ja seda esimesest kuni 12. klassini. AHHAA-õpe on sisukas juhendatud koolipäev teaduskeskuses, kus interaktiivsed eksponaadid võimaldavad ainulaadset aktiivõpet. Õppeprogrammid on tunnustatud ja toetavad riiklikku õppekava, pakkudes õpilastele kaasavat käed-külge-õpet.

Haridusel on ühiskonnas esmatähtis roll. AHHAA juhatuse liikme Pilvi Kolgi sõnul on seetõttu ka AHHAA üks peamisi missioone tekitada lastes uudishimu: „Me tahame muuta teadmiste omandamise lõbusaks ning julgustada õpilasi katsetama ja sealjuures ka eksima. Seepärast on meie õppeprogrammid täiesti uuenduslikud ja tekitavad põnevust. Lastel on võimalik keemiateadmiste abil avada salajane auhinnakohver või ise katsetades avastada, kuidas töötavad patareid või pumpab inimese süda.“

Möödunud õppeaastal külastas AHHAA õppeprogramme rohkem kui 6000 õpilast. AHHAA programmi juhtivspetsialisti Enely Ernitsa sõnul osutusid kõige populaarsemateks programmideks „AHHAA, elekter!“ ja „Meeled ja taju“. „Suur osakaal oli matemaatika õppekava toetavatel õppeprogrammidel. AHHAA-õpe uueneb pidevalt. Algaval kooliaastal plaanime õpilasi üllatada mõistatusi täis matemaatilise mänguga, mis ühendab matemaatika geograafiaga. Mängu käigus saavad õpilased tuttavaks eri linnade ja tuntud geograafiliste objektidega,“ ütles Ernits.

Lastele jagatakse kogu päeva jooksul julgustavat tagasisidet ning päeva lõpus on neil võimalik õppepäeva kohta arvamust avaldada. Õpetaja saab samuti anda tagasisidet õpilastele või õppeprogrammile. Ernitsa sõnul tasub õppepäeva lõppu planeerida pisut vaba aega, sest kõik programmis osalejad saavad AHHAA keskuse päevapileti, millega võib põnevaid eksponaate avastada kogu päeva vältel.

Kogu info AHHAA-õppest on kättesaadav www.ahhaa.ee „Koolile-lasteaiale“ lehelt või kirjutades tellimus@ahhaa.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!