NALJANURK. Perekonnaõpetuse rasked tunnid

26. sept. 2023 Õpetaja Albert - Kommenteeri artiklit

Kui praod Vene impeeriumi müüris hakkasid üha suuremaks muutuma, kutsus kutsekooli direktor Rägastik Alberti ühel päeval oma kabinetti ja teatas: „Kool hakkab samuti uuenema, programmi on võetud perekonnaõpetus. Häda on aga selles, et pole õppekava ja õpetajat ka mitte. Sina, Albert, oled käinud pulmades isameheks ja tead neid perekonnaasju. Hakka ise neid tunde andma.“

Albert üritas vastu vaielda, et ta ei saa omagi naise hingeelust alati aru, mis siis veel teiste õpetamisest rääkida.

Aga Rägastik ei tahtnud vastuväiteid kuuldagi, surus mingi paberi teemadega Albertile pihku ja tormas edasi nõupidamisele. Albert vaatas paberit: kokku 32 tundi. „Kuidas seda aega küll täita,“ mõtles ta murelikult.

Kui ta kõik kuskilt kuuldud lood ja pulmadest kõrva taha pandu oli ette klassile kandnud, jäi veel kuus tundi üle. Rääkida polnud enam midagi. Tunde ära jätta ka ei saanud. Lõpuks visati päästerõngas sealt, kust aimatagi ei võinud. Kooli võimlemisõpetaja oli Soome TV-st videosse võtnud neli tundi tollal ülipopulaarset erootikasugemetega filmi „Emmanuelle“. Albert kauples kolleegilt selle video laenuks.

„Viimased tunnid on filmi vaatamine,“ kuulutas Albert järgmises tunnis poistele võidurõõmsalt. See oli nimelt poiste kursus. Albert pani videomaki käima, kustutas tule ning läks ise alla kohviruumi, olles uhke oma nutikuse üle.

Samal ajal aga patseeris kooli koridoris direktor, heites pilku ühte ja teise klassi, et kuidas õppetöö sujub. Ta peatus ka Alberti klassi uksel, heitis pilgu ekraanil jooksvale filmile ja lahkus sõnagi lausumata. Paar päeva hiljem küsis ta Albertilt nagu muuseas: „Mis pornograafiat sa seal poistele näitasid?“ Albert vastas nagu suurtükist: „Mul õnnestus üks õppefilm hankida.“ Rägastik raputas imestades pead: „Imelik küll, pole veel õieti programmigi, aga juba on õppefilm valmis tehtud.“

ÕPETAJA ALBERT, töötas füüsikaõpetajana 42 aastat mitmes koolis


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!