Ööd ja päevad Eesti Tervisemuuseumiga

12. sept. 2023 Eesti Tervisemuuseum - Kommenteeri artiklit
Kaasav ja lõbus muuseumitund. Foto: Eesti Tervisemuuseum

Südamearst dr Margus Viigimaa on öelnud, et igaüks meist on oma terviselaeva kapten. Mida paremini tunneb inimene oma keha ja selles toimuvat, seda hoolivam on ta nii enese kui teiste suhtes ning seda paremini mõistab vastutust oma tervise eest. See tõdemus innustab Eesti Tervisemuuseumi haridustegevust ka alanud õppeaastal.

„Uneversum“ – näitus unest ja magamisest

Koostöös Eesti juhtivate uneekspertidega valminud teemanäitusel saab selgemaks, mis juhtub kehaga magamise ajal ja kuidas hoolitseda oma unehügieeni eest. Päevane erksus ja mõtteselgus eeldab kosutavat und ja selleks tingimuste loomiseks leiab näituselt hulgaliselt kasulikke näpunäiteid. Unenäitus sobib külastamiseks koos külastusjuhiga giidituuril, muuseumitunni raames või ka iseseisvalt. Näitust Tallinna vanalinnas täiendab muuseumi kodulehelt kättesaadav virtuaalnäitus „Unelood“, mis keskendub unenägudele.

Värske veri haridusprogrammis

Oleme oluliselt värskendanud tunnivalikut lasteaedadele ja I kooliastmele. „Jutupliiatsis“ õpivad lapsed inimkeha tundma koos tunnijuhiga joonistades ja lugusid rääkides. „Kaisukaru haiglas“ saab lapsest arst oma kaisuloomale, seeläbi väheneb hirm valge kitli ees ja saavad selgemaks eakohased esmaabivõtted.

Suurematele õpilastele mõeldud tuntud headuses muuseumitundidesse – „Nägemata nähtud maailm“, „Söö terviseks“ või „Minu muutuv mina“ – on lisatud liikumis- ning uneteemad. Tund „Hakkame liikuma“ keskendub liikumisrõõmu leidmisele ja julgustab tegelema endale sobivaimate liikumisharrastustega. Uurime, kuidas inimkeha liigub ja mil moel elukestev liikumisharjumus tervist toetab. Liikumistunde teeme koostöös Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumiga, kelle tund „Terves kehas terve vaib“ sobib liikumisaastasse samuti nagu valatult. Kumbki muuseum räägib liikumisest oma spetsiifikast tulenevalt.

Alates 17. oktoobrist saab osaleda unenäituse tundides „Unimüts“, „Lõokesed ja öökullid“ ja „Restart!“, mis keskenduvad eakohases võtmes laste ja noorte unetervisele ning pakuvad võimalusi, kuidas oma unega sõber olla ja vajadusel selle kvaliteeti parandada.

„Avameelselt sinu kehast“

Meie püsinäitus katab teemad sünnist surmani, poeb südamesse ja annab võimaluse vaadata naha alla. Läbi interaktiivsete teematubade avaneb lugu, mis pakub igal külastusel midagi uut. Kogenud ja hoolivad tunnijuhid on paindlikud ja leiavad õpilastega ühise keele. Tervisemuuseumi ainulaadses keskkonnas on huvitav ja lõbus õppida.

Tutvu tervisemuuseumi tuuride ja tundidega ning broneeri oma klassile sobiv muuseumi kodulehelt www.tervisemuuseum.ee/haridus.

Tervisemuuseumi muuseumihariduse infopäevad veebis 21.09 kooli- ja 28.09 lasteaiaõpetajatele. 

Lisainfo ja registreerimine meie uudiskirjas ning kodulehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!