Õpetajate Leht 5. septembril

1. sept. 2023 - Kommenteeri artiklit

Direktorite tööd täis suvi: miks on võõrkeeleõpetajat maale raske leida? Loodame, et võõrkeeleõppijate read ülikoolis nüüd täienevad. Õppekavade ajakohastamisega on riik edastanud sõnumi, et eri võõrkeelte õpetajaid on koolidesse vaja ning nad on sinna pikaks ajaks oodatud.

Olla või mitte olla klassijuhataja? Kuigi klassijuhatajaks olemist peavad paljud õpetajad oma töö loomulikuks, vajalikuks ja väärtuslikuks osaks, küsivad nad endalt viimasel ajal üha sagedamini, miks nad on klassijuhatajad.

Kas õpetaja on valmis kaasavaks kehaliseks kasvatuseks?

Kaasavast haridusest räägitakse Eestis palju, eelkõige õpilase perspektiivist. Vähem on arutletud kaasava hariduse üle ainepõhiselt ning õpetajate toetamise vaatenurgast. Kui kaasavas klassiruumis peaks kõik lapsed saama tunnitegevuses osaleda ning õpet tuleks korraldada nii, et kaasamisest oleks kõigile kasu, siis kehalises kasvatuses tähendab kaasamine, et õpetaja oskab suunata kõigi õpilaste huvi, motivatsiooni, teadmisi ja oskust ennast kehaliselt arendada. Laagri Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Tiina Veider tegi sel teemal magistritöö.

Ettevõtluspädevust saab arendada nii luulet analüüsides kui ka õmblusmasinat seadistades

Ettevõtlus- ja karjääriõppe programmil „Edu ja tegu“ on valminud töölehed, mille loomisel lõid kaasa eri ainete õpetajad, kes näitavad, kuidas õpetaja saab oma fantaasia lendama panna ning ettevõtluspädevust ainetundi lõimida. Uute materjalide kasutamiseks jagavad juhtnööre Eesti Majandus- ja Ettevõtlusõpetajate Seltsi esimees Elbe Metsatalu ning ettevõtlus- ja karjääriõppe programmi alus- ja üldhariduse peaspetsialist Erika Veide.

Toas kõnnin, õues jooksen ehk Miks on vaja rühmareegleid?

Uus õppeaasta on alanud ja kooliteed alustanud laste asemele tulevad lasteaedadesse uued mudilased, kellega lepitakse kokku rühmareeglid. Kas praegusel ajal, mil lasteaedades on kasutusel lapsest lähtuv õpikäsitus, on üldse rühmareegleid vaja?

Tähelepanu, algab lasteaedade suur hambapesukampaania!

Alates 5. septembrist saavad lasteaiaõpetajad registreeruda Suukooli suurele hambapesukampaaniale. Osalema oodatakse rühmi, kus käivad 4–5-aastased lapsed, kes õpetaja juhendamisel pesevad korra päevas lasteaias koos hambaid.

Pelgulinna Riigigümnaasium on õpilastele ja kogukonnale avatud

Äsja uksed avanud Pelgulinna Riigigümnaasium on uuenduslik nii seest kui väljast. Koolis on nüüdisaegne õpikeskkond, samas on sealne atmosfäär väga kodune. Vestleme koolijuht Indrek Lillemägiga, et saada uue kooli kohta rohkem teada.

Õpetaja päevik: Laura Kuusk

„Õpetaja päevikut“ täidab seekord Kolde Lasteaia õpetaja Laura Kuusk. Mis teda õpetajatöös motiveerib, millisest haridusmaailmast ta unistab ning missuguseid soovitusi jagab ta alustavale lasteaiaõpetajale?


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!