Õpetajate nädalahoroskoop

12. sept. 2023 Õpetajajate Leht - Kommenteeri artiklit

Kaljukits

Kaljukitsest õpetaja peab olema ettevaatlik, sest kooli juhtkond hindab tema säravat mõistust, töökust ja kohusetunnet väga kõrgelt ning vaikselt hakkab tema õlgadele kogunema kõikvõimalikke lisaülesandeid – ta korraldab ülekoolilist maailmakoristuspäeva, juhib loovtööjuhendi koostamise töörühma, esindab kooli maakondlikul line-tantsuvõistlusel ning täidab siilikostüümi kandes algklasside sügiskarnevalil õhtujuhi rolli. 

Veevalaja

Veevalajast õpetaja tunneb juba sügisväsimuse alget. Selle asemel et hommikuti šinjoon kuklasse kinnitada ning teel kooli autoroolis tunde ette valmistada, mõnuleks ta parema meelega kodus diivanil, pugiks iiriskomme ning loeks ühe krimka teise järel. Ta rehkendab juba vaikselt päevi oktoobrivaheajani ning loeb vargsi, raamat põlvedel, mõrvarite alatutest tegudest ajal, mil õpilased töövihikust ülesandeid lahendavad. 

Kalad

Kaladest õpetaja peab ostma endale mahukama rahakoti. Üks lisatasu järgneb teisele pead pööritama paneva kiirusega, nii et pole enam võimalik aru saada, mille eest need määratud on. Väike rahaline tunnustus laekub koridoris korrapidamise, õpetajate toa koopiamasina paberiga täitmise, õpilastelt päevikuraha õigeaegse kogumise ja juhtkonna e-kirjadele vastamise eest. Kõige tipuks tõstab direktor ilma igasuguse selgituseta ta palga kahekordseks. 

Jäär

Algav nädal toob Jäärast õpetajale palju lastevanematega suhtlemist. Lisaks rohkearvulistele e-kirjadele moodustub iga päev tundide lõpuks tema klassi ukse taha järjekord oma lapse õppeedukuse teemal rääkida soovivatest lapsevanematest. Toidupoes kassasabas haarab alati mõni ema või isa tal nööbist ning eeldab, et ta mäletab peast tema tütre tunnikontrollis tehtud vigu. Tagatipuks istub kassas 8.b kõige suurema loodri vanaema, kes pole rahul, et tema lapselaps eelmisel nädalal kodutöö eest ebaõiglaselt madala hinde sai. 

Sõnn

Sõnnist õpetajale toob septembrikuu rohkelt reisimist. Ta ei püsi kuidagi klassiruumis, vaid korraldab ühe ekskursiooni teise järel. Peaasi et bussiaknast möödavihisevaid metsatukki ja linnu silmitseda saaks. On ka selliseid Sõnne, kes ei suuda oma reisihimu üldse kontrolli all hoida, võtavad juba septembrikuu kolmandal nädalal palgata puhkuse ning põrutavad Hispaaniasse. 

Kaksikud

Kaksikutest õpetajatel tekib tööl käimiseks ootamatult lisamotivatsioon, sest õhus on romantikat. See võib olla süütu flirt uue kolleegiga või löövad lõkkele hoopis aastaid tuha all hõõgunud tunded kooli majandusjuhi vastu, mis saavad nüüd lõpuks ka vastatud. Päris kindlasti ei õnnestu tuliste pilkude vahetamist õppenõukogu koosolekul ning õpetajate toas teraste kolleegide eest varjata. 

Vähk

Vähist õpetaja on võtnud nõuks saada laste aasta lemmikõpetaja tiitlit ning on asunud selle tiitli nimel väikeste alatute võtetega teed sillutama. See tähendab, et alla viie ta enam ühtegi hinnet ei pane. Eriti püüdlikud õpilased saavad viie plussiga, kui aga mõni laiskvorst kontrolltöösse pisimatki kriipsu ei kirjuta, tõmbab Vähk raske südamega viie taha siiski väikese miinuse. 

Lõvi

Lõvist õpetaja on suutnud kõik kooli õpilased oma aine entusiastideks muuta. Ta on sunnitud oma töökavad ringi tegema, kuna edasijõudmine ja materjali omandamise tempo tema aines kasvavad plahvatuslikult. Õpilased ei soovi enam pärast tunde koju minna, vaid nuruvad lisakonsultatsioone. Lõvi kaalub lausa erialast enesetäiendamist, et mitte oma teadmistega varsti õpilastele alla jääda.

Neitsi

Neitsist õpetaja pakatab energiast, entusiasmist ning arendustöö soovist. Töösse uppuvate või siis mitte nii usinate kolleegide meelehärmiks proovib ta kokku kutsuda järjest uusi töörühmi, et asuda üheskoos ragistama mõne pakilise või vähem pakilise probleemi kallal. Pakiliste probleemide puudumisel mõtleb ta need ise välja.

Kaalud

Kaaludest õpetaja peab panema proovile kõik oma suhtlemis-, korraldamis-, juhtimis- ja meeskonnatööoskused. Vastloodud töörühma juhina on ta sunnitud pugema läbi nõelasilma – leidma töörühma kõikidele liikmetele sobiv koosolekuaeg, lepitama tülli pööranud kolleege ning hoidma üleval üldist töövaimu ja entusiasmi. 

Skorpion

Skorpion on alanud nädalal unistav ning hajameelne. Tema mõtted uitavad äsja loetud raamatu ja eelmisel õhtul vaadatud filmi radadel. Läbinägelikud õpilased asuvad seda muidugi kohe ära kasutama ning ilmselt ei ole kogu maailmas nähtud sellist spikerdamist, kui sel nädalal Skorpionist õpetaja tundides. Skorpion ise aga uneleb oma laua taga, luulekogu põlvedel, ega tea maad ega mütsi, mis klassiruumis toimub.  

Ambur

Amburist õpetaja on alanud õppeaasta üle südamest rõõmus. Mitmenädalane lahusolek armsatest õpilastest oli talle liig mis liig. Ta korraldab lausa mitu korda nädalas klassiõhtuid, rabamatku ja muid tunniväliseid üritusi, et saaks oma klassiga aega veeta. Osa Ambureid korraldab klassiõhtuid lausa oma kodus.

Illustratsioonid: Anakonda Lembelill


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!