PROTO on 2023/2024. õppeaastal uute avastuste lainel

19. sept. 2023 PROTO huvikool - Kommenteeri artiklit
Haridusprogramm PROTO avastustehases. Foto: PROTO avastustehas

Juba viiendat õppeaastat järjest alustame PROTO avastustehases uue haridushooajaga. Viie aasta jooksul oleme tervitanud üle Eesti tuhandeid õpilasi, kes on astunud meie avastustehase põnevates õppetundides sammukese lähemale teaduse ja innovatsiooni maailmale. Täname südamest kõiki pühendunud õpetajaid, kes on märganud, kuidas meie õppeprogrammid rikastavad õpilaste õppimiskogemust ning toovad klassiruumi särtsu ja uudishimu. Teie tagasiside on meid juhtinud ning aidanud meil täiendada ja täiustada õppekavasid ning koolitada silmapaistvaid tunnijuhte. Kultuuriranitsa ning KIK-i lasteaia ja põhikooli õppekäikude toetus on andnud suurepärase võimaluse külastada PROTO avastustehase tunde soodsamalt.

Miks PROTO-s õppida? 

Meie õppeprogrammid on põnev kombinatsioon STEAM-õppest, kus teoreetilisi teadmisi saab kohe katselaborites testida. Sealjuures on ebaõnnestumistest õppimine protsessi tähtis osa. Läbi terve katselabori on õpilased ISE need, kes seavad eesmärgi, leiutavad ja katsetavad. Grupitöödes pannakse proovile nii sotsiaalsed kui enesemääramisoskused. Õppeprogrammid avavad leiutiste maailma, sidudes tervikuks teemasid, nagu näiteks allveelaeva ajalugu, tihedus ning mehaanika põhimõisted.  

Sel hooajal seame eesmärgiks muuta oma õppeprogrammide vahendid keskkonnasõbralikumaks. Meie tundides kasutatud materjalid on taaskasutatavad, jääkmaterjalid või valmistatud keskkonnasõbralikust materjalist. 

Uus! Leiutajate teater 

Sel õppeaastal saab PROTO-t külastades tellida esmakordselt Leiutajate teatrit „Kuidas töötavad lihtmehhanismid?“. Teadusteatri sugemetega täiesti uudne õppimisviis viib õpilased avastama mehaanika imelist maailma ja võimaldab olla ka ise katsetaja. Koos meie ägedate juhendajatega uuritakse, kuidas väga raskeid asju kerge vaevaga tõsta, ja miks me üldse seda teadma peaksime. Katseid tehakse kettülekannete, kangide, tungraudade, plokkide, talade, pööridega ja muidugi löövad katsetes kaasa ka õpilased.

Õppetegevuste laiendamiseks oleme loonud leiutajate katselabori töötoa. Esimese labori teema on samuti mehaanika. Ehitame ise lihtmehhanisme ning paneme oma prototüübid ka proovile. Tunnist ei puudu teemat tutvustav teoreetiline sissejuhatus, kuid rõhuasetus on laboris mitmesuguste tööriistade ja materjalide kasutamisel. 

PROTO huvikooli!

Sügisel jätkavad tööd PROTO huviringid, mis on tegutsenud juba terve aasta. Huviringid on mõeldud 9–13-aastastele lastele. Leiutajate huviringi õppekava jaguneb kaheksaks mooduliks, mille raames

  • uurime, mis on leiutamine, miks ja kuidas leiutised valmivad;
  • tutvume inseneeriaga ja toetame STEAM-ainete õppimist;
  • genereerime ideid, kasutades selleks sobilikke meetodeid;
  • loome ja disainime ning valmistame mitmesuguseid tooteid;
  • omandame uusi võtteid ja tehnikaid, kasutades tööriistu, aga ka virtuaalmaailma võimalusi;
  • harjutame koostööd ja arendame eneseväljendusoskust;

Uuri lähemalt https://prototehas.ee/haridusprogrammid/.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!