Tartu lasteaed Lotte kutsub ohutult liiklema

4. sept. 2023 Gerli Kalberg ja Kea Puks Lõbusate Rännukoerte rühma õpetajad - Kommenteeri artiklit

Leiutajaküla Lotte asupaik,

seal on elul juures põnevuse maik.

Lottega võin reisida, kus tahan vaid,

Lotte näitab mulle kõiki võõraid maid.

Need sõnad on pärit Lotte lasteaia laulust.

Seda, et Lotte lasteaia lapsed on suured matkasellid, teavad vist küll kõik. Naljalt ei möödu nädalatki, kui mõni rühm maailma avastamas ei käi. Tuleb ette ka päevi, kus kogu lasteaias on vaikus, sest nii suured kui ka väikesed lottekad on pakkinud asjad ja läinud ilma uudistama. Et õppekäigud mööduksid igati turvaliselt ning lapsed saaksid hiljem koolijütsidena linnaliikluses ilusti hakkama, kinkis Krisete ja Nete isa lasteaiale liiklusmärgid. Nüüd saavad lapsed iga päev harjutada ohutut liiklemist nii jalakäijate kui ratturitena. Lisaks on maha märgitud ülekäigurada ja sõidusuunda näitavad nooled.

Lõbusad Rännukoerad lasteaias liiklemas

Lõbusate Rännukoerte rühmas on lapsed, kellel on rändamispisik sees nagu rännukoer Klausilgi. Eelkõige käime ringi jalgsi ja linnaliinibussiga, aga oleme seiklemas käinud ka rataste ja rongiga. Kevadel võtsimegi esimest korda ette rattamatka. Külastasime Raadi mõisaparki ning tagasiteel pidasime Eesti Rahva Muuseumi juures piknikku ja mõnulesime niisama. Matka pikkuseks tuli umbes seitse ja pool kilomeetrit ja läbisime selle kõrvalisemaid teid pidi. Nüüd õpime usinalt märke tundma, et saaksime ette võtta järgmise rattamatka ja seekord minna rohkem linnaliiklusesse.

Lõbusad Rännukoerad lähevad rattamatkale.

Rongiga sõita armastavad küll kõik lapsed ja seetõttu oligi rong meie esimene valik, et minna matkama Elvasse Väikesele Väerajale. Raudteejaama jõudmiseks tuli kõigepealt minna jalgsi bussipeatusesse, mis asub lasteaiast paraja jalutuskäigu kaugusel. Raudteejaamas saime veel natuke rongi oodata, et see meid matkale viiks. Matka pikkus oli umbes kuus kilomeetrit ning vahepeal tegime ka peatuse, et süüa, mängida ja energiat koguda. Sedaviisi ringi rännates õpivad lapsed, miks on olulised liiklusmärgid, nende tundmine ja järgimine.

Ohutut liiklemist!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!