Uhiuus Mulgi Elamuskeskus – hariv, põnev ja avastusrõõmu täis

12. sept. 2023 - Kommenteeri artiklit
Kas mulgi puder tiip mulgis? Foto: Kevin Kohjus

Mulgi Elamuskeskuses saab iga külastaja kogeda ehedat Mulgimaad. Siin on atraktiivses ja tänapäevases võtmes taaselustatud mulkide lood, tavad, mütoloogia ja pärimus.

Mulgi Elamuskeskuse eesmärk on tutvustada Mulgi värki omamoodi – see pole villaste sokkide muuseum, vaid siin tutvustatakse Mulgimaa pärandit ja ajalugu nii nostalgiliselt kui nutikate interaktiivsete lahenduste abil. Ekspositsioon ja tegevused on suunatud nii lasteaialastele kui kooliõpilastele ja muidugi ka täiskasvanutele.

Laule ja lugusid mulgi keeles. Foto: Mulgi Elamuskeskus

Mulgi Elamuskeskuse külastus tasub ette võtta koos külastusjuhiga, kes tutvustab ringkäigul ekspositsiooni ja kõige olulisemaid ajaloosündmusi, mulkide mõtteviisi ning kultuuri kujunemist. Lasteaia- ning algklassilastele loodud ringkäik on mängulisem ja ühiselt ette võetud ajarännak tutvustab lastele, kuidas inimesed vanasti Mulgimaal elasid. Siin saab teada, millised on mulkide lemmikroad, ning näha, millega ja kuidas neid valmistatakse. Õppida mulgikeelseid sõnu ja lahendada üheskoos lõbusat ristsõna, kuulata mulgikeelseid laule ja lühijutustusi ning imetleda rahvarõivastes nukke. Saab jalutada läbi kaubatunneli, kus tekib tunne, et oled sattunud ehedale Mulgi turule, kus kogeb tõelist laadamelu.

Ekspositsioonihoone teisel korrusel ootab ees suur tõnnivakk, mis avab mulkide maailma maagilise poole. Vanemate lastega saab tutvuda linatöö eri etappidega, mulkidega seotud ettevõtete edulugudega ning kuulsate mulkidega läbi ajaloo. Imetleda Mulgimaa kihelkondade erilisi ja ilusaid mustreid ning kasutada ainulaadset võimalust pugeda hiigelsuure mulgi kaabu sisse, et näha, mis nende mulkide peas õige toimub.

Elamusretke lõpus tasub varuda aega, et jäädvustada külaskäik Mulgi Elamuskeskuse nutika fotoboksi abil, tõmmata endale selga uhke mulgimustris kuub või panna pähe kaabu ja teha mälestuseks ühine pilt lõbusal ajaloolisel taustal. Mulgi Elamuskeskuse õuealal tasub samuti võtta ette üks värskendav jalutuskäik. Väiksemad lapsed saavad lustida mänguväljakutel ning kindlasti ei tohi proovimata jätta põnevaid muusikariistu, mis meie loodushelidega üheskoos nii kaunilt kõlavad.

Põnevad Mulgi lood ja mütoloogia ning hariv meelelahutus – no kus sis viil ku mitte Mulgi Elamuskeskusen! Sii om iki üits õige Mulgi asi. Tule kae perr, kuda mulgi elave!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!