Uued põhikooli lihtsustatud riikliku õppekava digiõpikud on kasutamiseks valmis

7. sept. 2023 Elo Eesmäe HTM-i kommunikatsiooninõunik - Kommenteeri artiklit

Lihtsustatud õppe taseme (LÕK) digiõpikuid on loodud alates 2017. aastast ning praeguseks on valmis 17 terviklikku, kogu õppeaasta õppevara vajadust katvat digiõpikut eri ainetes erinevatele klassidele.

„See on olnud mahukas töö, kuhu on suure panuse andnud kogenud eripedagoogid ja aineõpetajad, aga ka kunstnikud, animaatorid, helindajad, digitoimetajad, kujundajad ja paljud teised,“ sõnas üldhariduse valdkonna peaekspert Kristiina Paist.

Alates septembrist on kasutajatele kättesaadavad kõige viimasena valmis saanud digiõpikud: 1. ja 2. klassi loodusõpetuses, 3. ja 9. klassi matemaatikas (avaldati 2023. a alguses) ning 7. klassi inimeseõpetuses. Varem on valminud 1., 2., 3., 4., 5., 8. ja 9. klassi inimeseõpetuse, 5., 8. ja 9. klassi loodusõpetuse ning 2. ja 4. kl matemaatika digiõpikud. Mitmed digiõpikud on mitmeosalised. Kõikide digiõpikute juurde on loodud õpetaja metoodiline juhendmaterjal.

Arvestades õpilase individuaalseid vajadusi, võivad valminud digiõpikud sobida ka tavaprogrammi järgi õppivate õpilaste õppe diferentseerimisel ning õpilünkade tasandamisel. LÕK-digiõpikud on koostatud, lähtudes etapiviisilise õpetamise printsiibist. Digiõpikud täidavad nii õpiku kui ka töövihiku funktsiooni ning sisaldavad käsitletavate teemade tutvustamiseks ja vajalike oskuste omandamiseks rohkelt harjutusmaterjali nii frontaalseks kui ka iseseisvaks tööks.

LÕK-digiõpikud leiab E-koolikotist ning need on loodud Opiqu platvormile. Digiõpikutele erinevates rollides (õpetaja, õpilane, kooli administraator) juurde pääsemiseks on koolil vajalik luua konto Opiqu keskkonnas. Nii saab kasutada kõiki platvormi funktsionaalsusi, sh ülesannete kogumikke. Probleemide korral võib julgesti Opiqu kasutajatoega ühendust võtta. LÕK-digiõpikud on kõigile tasuta ja kättesaadavad siin.

Lisaks lihtsustatud õppe taseme digiõpikutele valmisid ka kaks mahukat digiõppematerjali: „Loomariik I“ ja „Loomariik II“ toimetulekuõppe (TÕK) taseme õpilastele. Mõlemad materjalid on kättesaadavad E-koolikotist.

Põhikooli lihtsustatud riikliku õppekava eri õppetasemete digiõppematerjalide loomist ja levitamist toetavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Suur tänu kõigile, kes on oma aega ja energiat lihtsustatud- ja toimetulekuõppe materjalide valmimisele pühendanud!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!