Viljandi Muuseumi sügistalvine hooaeg

12. sept. 2023 Viljandi Muuseum - Kommenteeri artiklit
Talvemeeleolu Viljandi Muuseumi loodustoas. Foto: Viljandi Muuseum

Viljandi Muuseumi haridus- ja publikuprogrammide loomisel lähtume püsi- ja teemanäitustest. Muuseumis on ametis pedagoog ja tegevusjuht, kes muuseumitunde välja töötavad ja juhendavad. Õppeühikuid saab lõimida koolitundide teemadega ja kohandada osalejate vanuse ning rühma suurusega. Lisaks muuseumitundidele ootavad külastajaid eriilmelised vahelduvad näitused ning huvitavate külalistega loengu- ja kohtumisõhtud. Läbi kahe korruse kulgev püsinäitus on muuseumitundide lahutamatu osa. Haridusprogrammide valikust leiab teemasid nii lasteaialastele kui põhikoolinoortele ning need võimaldavad seostada õpitud teadmisi igapäevaeluga.

Viljandi Muuseumi näitusemaja Johan Laidoneri plats 10. Foto: Viljandi Muuseumi arhiiv

Viljandi Muuseumi Tõrukoda pakub tegutsemis- ja loomisrõõmu nii väikestele kui suurtele. Lossi tänav 14 asuvas majakeses on hubased ruumid õppe- ja vaba aja tegevuseks. Kööginurgas on olemas kõik vajalik täht- ja sünnipäevade pidamiseks. Mugavaks äraolemiseks mahub Tõrukotta korraga 20 inimest. Kokkuleppel toimuvad õpi- ja töötoad sisaldavad ajaloo, looduse, keskkonna, kultuuri ning pärimusega seonduvat. Osaleja ja juhendaja koostöös valmib väike looduslikust ja taaskasutusmaterjalist kunstitöö. Tõrukojas toimuvad töötoad teisipäevast neljapäevani ettetellimisel. 25. septembrist hakkab esmaspäeviti toimuma huviring, kus on võimalik koolis õpitavat mõtestada ja loovat käelist tegevust harrastada. Info ja registreerimine Marge.Robam@muuseum.viljandimaa.ee.

Mihklipäeva ja hingedeaja vahel saab valmistada mardi- ja kadripäeva maske ja kostüüme, teha ettevalmistusi jõuludeks. Jõulude ootusest kutsume osa saama nii lasteaia- ja kooligruppe kui üksikkülastajaid. Näitusemajas saab tutvuda erakollektsionääri jõuludega seotud koguga ja muuseumitunnis arutleme, kuidas jõulupühasid läbi aja tähistatud on. Uurime pühade kombestikku, tuletame meelde vanu jõulutavasid ja mänge, töötoas valmistatu sobib kingituseks. Jõulutunnid toimuvad 11.–15. detsembrini ettetellimisel, programm kestab 120 minutit ja hind on 9 eurot osaleja kohta.

Teavet Viljandi Muuseumi tegevuste kohta leiab muuseumi kodulehelt www.muuseum.viljandimaa.ee. Tundide tellimiseks palume ühendust võtta muuseumi pedagoogiga e-posti teel haridus@muuseum.viljandimaa.ee.

Õpetlike ja rõõmutoovate kohtumisteni Viljandi Muuseumis!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!