Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kutsub lapsi ja noori koolikontsertidele!

3. okt. 2023 EMTA - Kommenteeri artiklit
EMTA saalides Tallinnas Tatari 13 toimub pea igal õhtul mõni kontsert või etendus, vahel isegi mitu. Foto: Vahur Lõhmus

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) korraldab õppeaastas üle kolmesaja avaliku sündmuse.

EMTA eri saalides Tallinnas (Tatari 13) toimub pea igal õhtul mõni kontsert või etendus, vahel isegi mitu, ning rikkalikust žanrivalikust leiab igaüks endale meelepärast. Esinejateks enamjaolt EMTA üliõpilased ja õppejõud, kuid tihtipeale ka külalised väliskõrgkoolidest. Kõige selle seas on erilisel kohal spetsiaalselt lastele ja noortele suunatud kontserdiprogrammid, kuhu ootame eri vanuses õpilasi koos klassidega. 

Oktoobris ja novembris jätkuvad eelmisel hooajal populaarseks osutunud kontsert-vestlused „Teeme tutvust pillide kuninga oreliga“, kus õpilased saavad tutvuda ainulaadse barokkoreliga, näha lähedalt, kuidas see huvitav pill töötab, ning kuulda orelimuusikat EMTA oreliüliõpilaste esituses. Barokkorelit ja orelilugusid tutvustab EMTA professor Andres Uibo. Kontsert-vestlused toimuvad 20. oktoobril ja 3. novembril.  

23. novembril on võimalik osa saada Rein Rannapi kokku pandud koolikontserdist „Pörgu tants“. Võib öelda, et tegemist on Rannapi miniautorikontserdiga, mis on ühtlasi Rannapi kui helilooja ja pianisti jaoks päris esimene koolikontsert läbi viia. Rannapi esituses saab kuulda põgusat läbilõiget tema enda klaverimuusikast, alates lapsena kirjutatud „Pörgu tantsust“ ja populaarsest lastepalast „Viimne auruvedur“, kuni viimaste aastate rokketüüdideni. Otse loomulikult räägib ta sinna juurde huvitavaid seiku oma teoste kohta. Kaasa teevad Indrek Vau (trompet), Heigo Rosin (löökpillid) ja Johan Randvere (klaver). Kontsert toimub koostöös Eesti Interpreetide Liiduga. 

Detsembris ja jaanuaris kutsume muusika- ja teatrisõpru vaatama kogupereooperit „Väike korstnapühkija“. Nii lapsi kui ka täiskasvanuid kõnetav Benjamin Britteni ja Eric Crozieri ooper jutustab meile ühe lapsepõlve tagasisaamise loo. Ooperi lavastab Liis Kolle, muusikajuht on Hirvo Surva, laval on EMTA ooperistuudio üliõpilased, Rahvusooper Estonia poistekoori solistid, Eesti Raadio laste laulustuudio solistid ja väike orkester. Etendused toimuvad 14.– 16. detsembrini Tallinnas ja 11. jaanuaril Tartus.

Vaata lähemalt eamt.ee. Grupibroneeringud kontsert@eamt.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!