Eesti Rahvuskultuuri Fond jagab eesti kultuuri toetuseks 270 000 eurot

4. okt. 2023 Eesti Rahvuskultuuri Fond - Kommenteeri artiklit
Olav Ehala ja Jüri Leiten. Foto: Diana Unt

Eesti Rahvuskultuuri Fond (ERKF) jagab sel aastal eesti kultuuri, hariduse ja teiste valdkondade inimeste ja projektide toetuseks ligi 270 000 eurot.

„Fondi igasügisene taotlusvoor on noortele õppuritele hea võimalus taotleda stipendiumide taotlemiseks, et saaksime eri allfondide kaudu toetaja eesti kultuuri ja hariduse uusi, tuleviku tippe,“ ütles ERKF-i tegevjuht Jüri Leiten. „Ühtlasi kutsun ettevõtjaid ja organisatsioone looma uusi allfonde meie kultuuri ja hariduse toetuseks või siis toetama mõnda juba tegutsevat allfondi ühist lisatuge vajavas valdkonnas või mõne konkreetse teema toetuseks,“ lisas Leiten.

ERKF ootab kuni 15. oktoobrini taotlusi stipendiumideks ja kultuuriprojektide finantseerimiseks 2024. aastal. Sihtasutus ERKF toetab üksikisikuid stipendiumidega õppe- ja teadustööks ning loominguliseks ja sporditegevuseks; organisatsioone toetustega eesti rahvuskultuuri arendamise, säilitamise ja edasikandmise seisukohalt oluliste projektide algatamiseks ja finantseerimiseks.

Käesoleval aastal jagatakse 124 allfondist välja 270 000 eurot.

Esimest korda jagatakse stipendiume ja toetusi viiest allfondist: Aavo Otsa fond, Jüri ja Kai Arraku fond, Elfrida ja Erich Rämmeldi mälestusfond, Leo Rohlini fond ning Riina ja Jaanus Pikani fond.

Suuremad summad jagatakse seekord näiteks sihtasutuse juures asuvatest Rain Lõhmuse, Kristi ja Siim Kallase, Lastekaitse Liidu ja teistest fondidest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!