Endla teatripere põnev 113. hooaeg 

3. okt. 2023 Endla Teater - Kommenteeri artiklit
Näitetrupp valusalt koomilise draama „Mäeküla piimamees“ proovis. Foto: Endla Teater

Algav 113. hooaeg toob teatrisõpradeni mitu uut ja eriilmelist lavastust. Näha saab nii kodu- kui välismaist dramaturgiat ning jätkuvalt on publikul võimalik kaasa elada varasematele armastatud lavalugudele. 

Pisikesi teatrisõpru kutsume esimesele teatrietendusele „Üks rohutirts läks kõndima“, mis viib väikese vaataja rändama helide maailma. Lapsed ja lapsemeelsed on oodatud vaatama muusikalist ja mängulist lastelavastust „Tipp ja Täpp“ ja seikluslikku „Härra Huud“

Novembris toob lavastaja Laura Jaanhold lavale üheks mõjukaimaks vägivallast kõnelevaks teoseks peetava, Jan Guillou romaanil „Kurjus“ põhineva draama noortele. See puudutav lugu räägib vägivaldsest perest pärinevast poisist, koolikiusamisest ja elus hakkamasaamisest. Lavastuses mängivad Carita Vaikjärv, Sander Rebane, Karl-Andreas Kalmet, Janek Joost (külalisena). 

Koostöös Peaasi.ee professionaalse meeskonnaga pakume vaatajatele võimalust saada anonüümselt nõu ja oma küsimustele vastuseid.

Hooaja esimene uuslavastus on 14. oktoobril Endla Küünis esietenduv John Patrick Shanley romantiline draama „Mullingari kandis“, mille lavastab Madis Kalmet. Lavastuses mängivad Jaan Rekkor, Carmen Mikiver, Sten Karpov ja Karin Tammaru. Lavastuse kunstnik on Kristiina Põllu.

28. oktoobril esietendub Suures saalis valusalt koomiline draama „Mäeküla piimamees“, mis on Andrus Kivirähki julge tõlgendus Vilde samanimelisest romaanist ja mille lavastab Aare Toikka (VAT Teater). Andrus Kivirähk on talle omase julge huumoriga, samas rahvakirjaniku loomingusse lugupidavalt suhtudes kirjutanud Vilde loo näidendiks nõnda, et kõik, mis selles tõsist, naljakat või mõtlemapanevat on, erilise selgusega tegelaste suhu mahub ja vaatajate silma ja kõrva jõuab. Lavastuses mängivad Fatme Helge Leevald, Ago Anderson, Ott Raidmets, Andrus Vaarik, Priit Loog ja Meelis Rämmeld. 

Novembris jõuab Küünis lavale Steven Dietzi kibemagus romantiline komöödia „Langev täht“, mille lavastab Enn Keerd. See on liigutav lugu kahe endise armastaja ootamatust ja elumuutvast taaskohtumisest ühe lummemattunud lennujaama ootesaalis. Osades Kadri Rämmeld ja Indrek Taalmaa.

Jätkuvalt rõõmustame ka sel hooajal õpilasi, üliõpilasi ja õpetajaid võimalusega tund enne etenduse algust soetada teatri piletikassast sooduspilet, mis on täispiletist poole odavam.

Võluvalt väekaid teatriskäike!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!