Haridus- ja teadusminister Kallas: oleme lahenduste leidmisel Lätile eeskujuks

30. okt. 2023 HTM - Kommenteeri artiklit

Reedel Eestis töövisiidil käinud Läti haridus- ja teadusminister Anda Čakša külastas koos Eesti haridus- ja teadusministri Kristina Kallasega Tallinna haridusasutusi ning vahetas kogemusi päevakajalistel haridusteemadel, nagu hariduskeele reform, koolikohustuse ea tõstmine, kutseharidusreform ja õpetajakoolitus.

„Meie hariduspoliitilised valikud, õpetajate ja koolide innukus ning ühiskonna hoiakud on aidanud luua sellise haridussüsteemi, millega oleme oma lõunanaabritele Lätist, aga tegelikult kogu maailmale eeskujuks. Erinevalt paljudest teistest riikidest usaldame me täielikult oma koole ja õpetajaid ning, mis veelgi olulisem – nemad on valmis seda vastutust kandma,“ sõnas minister Kristina Kallas.

Eestis on koolivõrgu korrastamine olnud prioriteet juba üle kümmekonna aasta. „Riigigümnaasiumid on Eestis praeguseks kõigis maakondades. Maakoolide toetusmeede toetab 6-klassiliste kodulähedaste koolide pidamist. Koolivõrgu korrastamine aitab meil pikas plaanis hariduses ressursse paremini jaotada. Näiteks tõsta õpetajate töötasu,“ selgitas minister Kallas. 

Päeva jooksul külastati äsja avatud Pelgulinna Riigigümnaasiumi, õpetajakoolitust läbi viivat Tallinna Ülikooli ning Montessori pedagoogikat rakendavat Tallinna Endla Lasteaeda.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!