Kino Sõprus kutsub kooliseanssidele!

3. okt. 2023 Ivar Murd kino Sõprus tegevjuht - Kommenteeri artiklit
Kaader loodusdokumentaalist „Tammepuu südames“.

Kino Sõprus ootab taas kord õpetajaid koos klassidega kinno. Sügisene kava on suunatud eelkõige põhikooli lõpuklassidele ja gümnaasiuminoortele, kuid valikut jagub ka pisematele. Läbivad teemad on teisitimõtlejad, väärtuste ja identiteedi otsing ning vaimne kultuuripärand.

Uue kooliaastaga algas ka kino Sõpruses värske hooaeg, mis pakub kõigile midagi, dokumentaalfilmidest ajalooliste draamadeni. Fookuses on pühendused kultuuritegelastele (nt Ita Ever aegumatus mängufilmis ,,Nukitsamees“ või Neeme Järvi uue portreefilmi keskmes) ja eneseotsingu teekonnad (Hardi Volmeri ja Kiur Aarma ,,Jumalaga, rock’n’roll!“ ning Rain Rannu ,,Vaba raha“).

Südamlik prantsuse komöödia ,,Suured lapsed“ jutustab loo põlvkondade kokkupõrkest: koolisööklas uputab ja lapsed peavad lõunat sööma lähedal asuvas hooldekodus. Ootamatud ühised huvid loovad generatsioonide vahele silla. Millised rõõmud ja hirmud neis esile kerkivad ning kuidas leiavad vastandlikud pooled kompromissi?

Kohalikust repertuaarist saab näha portreefilmi Eesti ühest parima vormitunnetusega skulptorist Seaküla Simsonist. Afganistani sõjast läbi käinud mehel on kogetut võimatu unustada. Ikka ja jälle saab minevik ta kätte. ,,Põrgu katlakütja“ avab looja hinge, näitab skulptuure põnevast rakursist, mis annab hea ülevaate kunstniku töödest ning nende keerukast valmimisprotsessist.

Samuti jõuab kinolinale Liis Nimiku ürgne ja unenäoline dokumentaalfilmi režiidebüüt ,,Päikeseaeg“. Looduse lõputus ringkäigus on kõigil – taimedel, seentel, putukatel ja loomadel – oma ülesanne. Nad leiavad alati oma tasakaalu, rütmi ja kooskõla. Seitsme aasta jooksul filmilindile võetud film viib meid Eesti kodudesse, kus elatakse eemal maailma kaosest, looduse ette antud rütmis. Aga inimliku loovuse südames on alati peidus pisike vastuhakk, mis ei taha järgida seda, mis on meile ette kirjutatud. Dokumentaalfilm ,,Päikeseaeg“ loob vaatajale ruumi, kus on hea mõelda ja tunda, mida annab inimesele kontakt loodusega ja mis võib juhtuda, kui see kaob.

Noorematele õpilastele pakume imearmsat loodusdokumentaali ,,Tammepuu südames“. Film jälgib läbi eri aastaaegade vanal tammepuul elavat bioloogilist kooslust, kes inimestega paralleele tuues moodustavad justkui perekondi ning naabreid mitmekorruselises majas. Puu on 210-aastane, 17 meetrit kõrge ja kasvab Prantsusmaal Sologne’i metsas. Tegevus on naturalistlik, filmil ei ole pealelugemist ega selgitavaid kommentaare – pilt räägib iseenda eest.

Õpilastele kehtib sooduspilet 3 eurot, õpetajatele on linastus prii.

Kinokülastuse registreerimiseks või küsimuste korral kirjutage julgelt aadressil kool@kinosoprus.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!