Kutsu Sõber külla!

3. okt. 2023 Teater Sõber - Kommenteeri artiklit
Hetk lavastusest „Sõbrad Austraalias“. Fotod: Priit Grepp

Teater Sõber on püsitrupiga väiketeater, mille koosseisu kuuluvad Kadri Bergmann, Priit Öövel ja Tanel Bergmann. Oleme koos loonud, lavastanud ja esinenud juba üle kahekümne aasta, luues lavastusi eelkõige lastele ja noortele. 

Mustlasvankrina mööda Eestimaad rännates anname etendusi nii suurtes saalides kui ka kodudes. See sunnib meid olema mobiilsed ja leidlikud. Instrumentideks oleme me ise ja mängitav seikluslik lugu, mida illustreerivad vähesed dekoratsioonid ja enda loodud muusika.

Usume, et noore inimese arengut rikastab kokkupuude mitmesuguste kunstide, sealhulgas teatriga. Laps peab saama võimalikult eriilmelisi teatrikogemusi ja -elamusi. Nii selliseid, kus võetakse ette retk suurde kaunisse teatrimajja, kui ka neid, kus lavastust vaadatakse koduses lasteaia- või koolisaalis ning teatrimaailma sukeldumiseks tuleb kasutada rohkem kujutlusvõimet.

Meie lavastused on enamasti omalooming, aga saame inspiratsiooni ka vanadest muistenditest ja muinasjuttudest. Viimased sobivad vaatamiseks ka päris suurtele, sest tihti on esimese kihi all veel teine plaan, mis mõeldud just täiskasvanutele. 

Tunneme, et oleme teatrimaailmas väike, aga oluline tükike, ja teeme oma tööd armastuse, kire ja missioonitundega. Kuulume Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liidu ja Assitej Eesti keskuse ridadesse. Oleme liitunud Eesti Rahvakultuuri Keskuse toetusprojektiga „Teater maal“.

Kõige toredam on see, et kohe-kohe tuleb meil esietendus! Fr. R. Faehlmanni muistendite põhjal on valminud lõbus ja hariv lavastus „Alguse asi“. 

Mari tahab avada eesti rahvustoitudega kohviku ja otsib sellele nime. Koos sõpradega lüüakse lahti Faehlmanni muistendite raamat ja hakatakse mängu kaudu nime otsima. Nii mängitakse lahti muistendid „Maailma loomine“, „Keelte keetmine“ ning „Koit ja Hämarik“.

Esietendus on pühapäeval, 15. oktoobril kell 11 Von Glehni teatris.

Detsembris tuleb taas mängukavva „Okkaline lugu“ ja siis saab meid ka koos jõulutaadiga külla kutsuda.

Tutvu mängukavaga meie kodulehel www.teatersober.ee ja jälgi meid Facebookis.

Kolm sõpra Priit Öövel, Kadri Bergmann ja Tanel Bergmann.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!