Lastelavastus „Siis-siin-seal“ kutsub avastama maailma koos tantsu ja kujutava kunstiga

3. okt. 2023 ILIEH - Kommenteeri artiklit
Tantsulavastuse „Siis-siin-seal“ jaoks on Tartu kõrgema kunstikooli Pallas maalitudengid loonud eriilmelisi kunstiteoseid, mis kõik haaratakse mängu. Foto: Heikki Leis

Saali astudes tervitavad tantsijad Raho ja Kalli publikut kui enda sõpru ja juhatavad vaatajad kohtadele, mis sel korral asetsevad ringis. Ruumis võib näha molbertite peal kanga alla peidetud suuri maale. Tõesti, tantsulavastuse jaoks on Tartu kõrgema kunstikooli Pallas maalitudengid loonud eriilmelisi ja eri kunstivoole illustreerivaid teoseid, mis kõik haaratakse mängu. 

Kust algab tants ja lõpeb mäng? Mis hetkest hakkab tasane publik naerma ja kommenteerima? Kas tantsuplatsile võib koos tantsijatega hullama minna? Eesti Teatriliidu teatriauhindadel Salme Reegi nimelisele lastelavastuste auhinnale kandideerinud lavastuses „Siis-siin-seal“ need mõtted segunevad, selginevad, põimuvad. Lapsed ja nendega kaasa tulnud täiskasvanud saavad imestada, üllatuda, naerda, mõelda, õppida, nähtamatuid õunu süüa, lustida. 

Kuid kuidas nähtust pärast rääkida? Pakume õpetajatele ja lastevanematele kaasa materjale, kuidas kogetut peegeldada. Võib-olla on rääkimise asemel ägedam ja mõistlikum häälida, tantsida, meisterdada. Katsetada ja seeläbi kogeda veel kord ja isiklikumalt varem nähtut ja kuuldut.

Niisiis, vali enda ümbert üks asi ja joonista see paberile, kuid kasuta pildi loomiseks vaid täppe! Mis häält teeks plastiliin, kui ta oskaks laulda? Kuidas lilled teineteist tervitavad? Kuidas pisikud porisevad?

„Siis-siin-seal“ on väiketeatri ILIEH ringireisiv lastelavastus. Avalikud etendused toimuvad sel sügisel 16.11 Räpinas, 17.11 Kohtla-Järvel, 22.11 Elvas. Rõõmuga ootame kutseid koolidelt, lasteaedadelt, kultuuriasutustelt üle maailma. Keel ja vanus ei ole takistuseks.

Lavastusmeeskonda kuuluvad lavastajad-koreograafid-tantsijad Kalli Pikas ja Raho Aadla, dramaturg Helena Krinal ja loovprodutsent Heili Lindepuu.

Lisainfo facebook.com/iliehiliehilieh.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!