Miksteatri hooajast

3. okt. 2023 Miksteater - Kommenteeri artiklit
Anne-Mai Tevahi, Mathias Ausmeel ja Ken Rüütel (Vanemuine) lavastuses „Marakratt ja kesköine raamatukogu“. Foto: Kristel Vask

Miksteatril algab juba 17. hooaeg ning sügistalvel saab näha vanu häid lavastusi Eesti eri paigus. Enamik Miksteatri lavastustest on mobiilsed ja mängitavad nii suurtel kui väikestel lavadel. Kõiki lavastusi on võimalik tellida. Kindlasti tasub võtta teatriga ühendust aadressil miksteater@gmail.com ja etenduse tehnilistes ja teistes tingimustes kokku leppida. 

Miksteatri kõige kauem mängukavas olnud lavastus „Telefonilood“ tähistas septembris oma 12. sünnipäeva. See on lugu pidevalt reisil olevast isast, kes hakkab telefoni teel tütrele enda väljamõeldud muinasjutte rääkima. 

„Usu või ära usu“ viib vaataja ajaloo radadele ja pakub põnevust nii suurele kui väiksele vaatajale. Fotosalongis satuvad fotograaf ja klient vanu fotosid uurides juhuslikult saladuse jälile. Ühelt kliendi fotolt on kliendi vanaema kõrvalt keegi välja lõigatud. Miks ja kes ta võis olla? Kas vanaisa, keda tal kunagi pole olnud? Miks ei tea ta endiselt oma vanaisast midagi? Koos pilte elustades lahendavad nad aastatetaguse vana mõistatuse, mille lahendus on üllatav. 

Lauri Räppi kirjutatud „Marakratt ja kesköine raamatukogu“ räägib loo poisist, kes jääb pooljuhuslikult ööseks raamatukokku. Igavuse peletamiseks korraldab ta raamatutega korraliku segaduse. Järsku hakkavad välja ilmuma tegelased, kes on justkui tavalised inimesed oma vigade ja voorustega, ent ometi sarnanevad hämmastaval moel tuntud raamatutegelastega. Nagu selgub, pole mitte miski nii, nagu näib.

Miksteatri muusikaline lavastus „Tiivakandjad“ räägib internetimaailmas peituvatest ohtudest. Sellest, kui lihtne on virtuaalmaailmast sõltuvusse jääda, mil moel see inimesi muudab ja millised on valvsuse kaotamise tagajärjed. 

„Pöialpoiss Nils Karlsson“ on Astrid Lindgreni südamlik lugu üksindusest ja sellest, kuidas sõpru leida ja neid hoida. Ühel päeval leiab Bertil oma toast väikese pöialpoisi. Oskus muutuda sama väikseks kui pöialpoiss aitab Bertilil näha maailma hoopis teise pilguga.

Uuslavastused on planeeritud uue aasta kevadesse. Aprillis jõuab vaatajate ette „Oscar ja Roosamamma. Kirjad Jumalale“. Eric-Emmanuel Schmitti näidendi toob Teatri- ja Muusikamuuseumi Süda saalis lavale Kaido Rannik. Suurejooneline võrukeelne suvelavastus „Rongirüüv“ (lavastaja Kristo Toots) esietendub juunis Karilatsi Vabaõhumuuseumis.

Vaata ka meie kodulehte www.miksteater.ee.

Oktoober

  • E, 09.10 „Marakratt ja kesköine raamatukogu“ kl 11, Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus
  • E, 16.10 „Marakratt ja kesköine raamatukogu“ kl 11, Sakala keskus 

November

  • E, 06.11 „Marakratt ja kesköine raamatukogu“ kl 11, Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
  • E, 20.11 „Marakratt ja kesköine raamatukogu“ kl 11, Rakvere Teater
  • E, 27.11 „Marakratt ja kesköine raamatukogu“ kl 11, Vanemuise teatri väike maja 

Piletid on müügil Piletimaailmas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!