MUBA annab muusikalist haridust ja õpetab ka muusikat kuulama

3. okt. 2023 MUBA - Kommenteeri artiklit
MUBA kooli sümfooniaorkester. Foto: Meeli Jõgiste / MUBA

Tallinna Muusika- ja Balletikool ehk lühemalt ja kodusemalt MUBA alustas tegevust aasta tagasi, 1. septembril 2022 Tallinna südalinnas Pärnu mnt 59 asuvas uues koolimajas.

MUBA-sse on koondunud kolm väärika ja pika ajalooga kooli: Tallinna Muusikakeskkool, Tallinna Balletikool ja Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool. Seega on kool ühteaegu nii uus ja vana, sest kõik need koolid on endised nii sisult kui ka erialadelt.

MUBA on praegu Eesti moodsaim ja tehniliselt kõige paremini varustatud kool, mis ongi spetsiaalselt ehitatud muusika ja balleti õppeks. MUBA on lava- ja õpikeskkond eeskätt neile noortele muusikutele ja tantsijatele, kes soovivad näha oma tulevikku rahvusvahelises kunstimaailmas. 

MUBA-s saab õppida klassikalist muusikat selle eri variatsioonides (pillid, helilooming, ansamblid, koorid, orkestrid); rütmimuusikat (rock, jazz, maailmamuusika, produktsioon); balletti (nii klassikaline kui ka kaasaegne tants) ning kõige selle kõrval omandada ka põhikooli-, gümnaasiumi- või kutsekeskhariduse. Kooli logol kujutatud pausi märk sümboliseerib maagilist vaikusehetke enne kontserti või etendust.

MUBA on ka kontserdimaja. Majas on neli suurepärase akustikaga kontserdisaali, balletisaalid ja tantsuklassid, helistuudio, kus käivad salvestamas ka Eesti muusika tipud, 120 harjutusklassi, 36 üldharidusklassi jne.

MUBA-s korraldatakse mitmesuguseid kontserte, et anda õpilastele võimalus praktiseerida klassiruumis omandatud oskusi suurema publiku ees.

Kooli kõik kolm suunda – klassikaline muusika, rütmimuusika ja ballett – on esindatud Tallinna koolidele mõeldud koolikontsertidel, mis toimuvad nii algklassi-, põhikooli- kui ka gümnaasiumiõpilastele kogu õppeaasta jooksul ja on väga populaarsed. Ühelt poolt populariseerib MUBA nende kontsertidega muusikuks ja tantsijaks pürgimist, teisalt harjutab koolinoori muusikasündmustele teed leidma.

Käime kontsertidega ka ise koolides külas. Näiteks rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril toimus kontserte paljudes Tallinna koolides ja lasteaedades.

Kord kuus külastame muusikakoole „MUBA muusikapäevaga“, kus meie õpilased annavad kontserdi ja õpetajad viivad läbi õpitube.

MUBA kooli sümfooniaorkestril, kammerorkestril, puhkpilliorkestril, bigbändil ning kooridel on esinemisi aasta ringi mitte ainult MUBA saalides, vaid ka väljaspool.

Kord kuus teisipäeviti toimuvad MUBA majas rütmimuusika teemakontserdid ja kolmapäeviti „Muusikatund MUBA klassikutega“. Meie partner on Teatri- ja Muusikamuuseum, kus korraldame samuti klassikalise muusika õhtuid ja rütmimuusika kontserte. Kuigi koolidele on kontserdid tasuta, kasutame külastajatest ülevaate saamiseks n-ö nullpääsmeid, mis tähendab, et eelnevalt tuleb end Fienta piletikeskkonnas registreerida. 

4. novembril aga kutsume kõiki huvilisi MUBA-sse kontserdipäevale „Kõik saalid kõlavad ja liiguvad“. Sel päeval panevad MUBA noored muusikud ja tantsijad kõlama kõik meie saalid.

Tere tulemast MUBA kontsertidele!

Rohkem infot kodulehelt https://muba.edu.ee/sundmused/


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!