Õpetajate horoskoop. NOVEMBER

30. okt. 2023 - Kommenteeri artiklit

Kaljukits

Koolivaheaeg on Kaljukitsest õpetajale turgutavalt mõjunud, tema jõuvarud on taastunud ning nüüd on ta valmis jõuludeni armutult tööd vihtuma. Pikad koolipäevad ei väsita teda põrmugi ning pärast tunde jätkub tal veel piisavalt energiat juhtida töörühmasid, osaleda koolitustel, lugeda raamatuid, käia kujundujumise ja line-tantsu treeningutel, kohtuda sõpradega ning valmistada igaks õhtuks perele maitsev kolmekäiguline õhtusöök. Abivalmilt on ta valmis ka närtsinud kolleegide ülesandeid oma õlgadele võtma, pakkudes end nende tunde asendama ning kontrolltöid parandama. 

Veevalaja

Veevalajast õpetajat ootab novembrikuus ees tunnustus ja edutamine. Mida iganes ta ka ei tee, pälvib ta rohkelt kiitust nii kooli juhtkonnalt kui ka kolleegidelt. Õpilased joonistavad talle südametega kaardikesi ning lastevanemad külvavad üle tänusõnadega. Majandusjuhataja tõstab teda esile kui kõige vähem tahvlimarkereid kulutavat õpetajat ning kooli kokad kiidavad, et ta sööb alati isukalt oma taldriku tühjaks ja küsib juurdegi. Oodata on ka tõusu ametiredelil ning priskemat palka. 

Kalad

Kaladest õpetajad on säästurežiimile lülitunud. Nad liiguvad ja suhtlevad nii vähe kui võimalik ning veedaksid pika ja pimeda novembrikuu meelsasti kodus pehme pleedi sisse rullituna kamina ees tuld vaadates, kassi silitades ja nurmenukuteed juues. Tundides istub Kalast õpetaja tardununa oma laua taga ning avab suu vaid viimases hädas. Ülesanded kirjutab ta õpilastele Stuudiumisse ning uut osa ei plaani edasi võtta veel mitu nädalat. 

Jäär

Vihmased sügisilmad ei ole Jäärast õpetaja energiat ja tööindu kübetki kahandanud. Hommikuti tööle minnes ümiseb ta reipalt koolilaulu ning juba reede pärastlõunal hakkab kannatamatult esmaspäeva hommikut ootama. Nädalavahetustel kodus passimine tundub talle tõelise ajaraiskamisena. Kui palju saaks nende kahe päeva jooksul lastele selgeks õpetada! Seepärast tuleb ta ka laupäeval ja pühapäeval koolimajja, et meisterdada õppevahendeid ning koostada õppematerjale. Loomulikult on tema aines kõikidel õpilastel ainult kõige kõrgemad hinded. 

Sõnn

Ehkki Sõnnist õpetaja sõrmed on veel halloween’i-kõrvitsate lõikumisest parkunud, valmistub ta juba advendiajaks. Vaevalt jõuab ta seintele kleebitud luukered ja nõiad maha nokkida, kui juba paberist väljalõigatud lumehelbeid, päkapikke ja lumememmesid asemele kleebib. Ta voldib origamitehnikas kuusekesi, liimib värvilisi paberkette ning tikib ristpistes igale õpilasele oma päkapikusussi. Tema klassiruum on koolis esimene, kust kostab vahetunnis Georg Michaeli mahe hääl: „Last Christmas I gave you my heart …“

Kaksikud

Kaksikutest õpetaja on pidude lainel ning õpetamiseks ei jää tal õieti mahtigi. Ees ootavad mitmed põnevad peoõhtud koolimajas: mardi- ja kadripäeva karneval, suur isadepäeva gala, hingedepäeva luuleöö, plokkflöödiorkestri kontsert ning vähemalt kaks klassiõhtut. Kõigiks neiks on ju vaja korralikult valmistuda: eeskava harjutada, kostüüme meisterdada ning ruume kaunistada. Trill ja trall kestab kuni jõulupeoni välja. 

Vähk

Vähist õpetaja on avastanud endas muusiku. Ta on võtnud nõuks õppida mängima vähemalt kahte pilli ning harjutab neid nüüd igal vabal minutil. Vahetundides kostab tema klassiruumist kägisevat viiulimängu ja kiledaid plokkflöödihelisid. Ta liitub kohaliku rahvamuusikaansambli ja segakooriga, võtab hääleseadetunde ning asutab õpetajate punkansambli. Ta pakub end esinema kõikidele koolipidudele ja sehkendab muusikaklassis nii sageli, et muusikaõpetaja juba pisut närviliseks ja armukadedaks muutub.

Lõvi

Pole midagi parata – külm, märg ja pime sügis ei ole just Lõvi teema. Peamiselt hoiab ta end ärkvel ja tegevuses šokolaadi ja jäätise abil. Pärast iga tööpäeva teeb ta vähemalt kahetunnise kosutava uinaku ning vaatab seejärel terve õhtu diivanil lesides netist kassivideoid, kosutades end aeg-ajalt mõne iirise või batoonikesega. Pole vaja muretseda, selline letargia kestab vaid lume tulekuni. 

Neitsi

Neitsist õpetaja novembrikuu tuleb igati rahulik ja rõõmus. Miski ei löö teda tasakaalust välja ega häiri tema head enesetunnet. Ta muudkui hingab, joogatab, mediteerib, lesib nõelmatil, jalutab pikalt looduses ja loeb luuletusi. Ta on tõhusaks toeks ka sügiskaamosest vaevatud kolleegidele, korraldades kogu kooliperele ühiseid meditatsiooniminuteid ning viirukilõhnalisi luuleõhtuid.  

Kaalud

Kaaludest õpetaja töökoormus on novembrikuus nii suur, et tema kõrval tunneks ka Ivan Orava isa end vana laiskvorstina. Ta saab asendada lugematul hulgal tunde ning võtta enda kanda ka teisi haigete kolleegide kohustusi. Kooli õppejuht on otsustanud novembris käivitada hulgaliselt uusi arendustegevusi ning loomulikult pannakse töörühmasid juhtima just Kaalud. Õnneks saavad kõik pingutused lisatasude näol heldelt kompenseeritud ning peagi on Kaaludest õpetaja rikas nagu troll. 

Skorpion

Skorpionist õpetaja igatseb oma tööellu värskust, vaheldust ning uusi väljakutseid. Ta kaalub mõtet hakata õpetama hoopis mõnda teist ainet ning katsub nüüd selgusele jõuda, milline neist võiks erutada enim tema meeli ning olla tulevikus tema pärusmaa. Selleks otsib ta võimalusi asendada eri ainetunde. Valik on raske, sest ühtviisi põnev tundub õpetada rööbaspuudel hooglemist, väikekandlemängu ja Mendelejevi tabelit. 

Ambur

Hoolimata sügisesest kaamosest püsib Amburist õpetaja suviselt päikseline ja rõõmsameelne. Tal jätkub energiat õpilastega vahetunnis liikumismänge mängida ning igaks päevaks õpetajate tuppa küpsiseid ja kooke küpsetada. Närtsinud kolleegidele poetab ta salaja šokolaadikomme taskutesse ning on võtnud nõuks iga koolimajas vastu tuleva inimese mõne sõbraliku märkusega õnnelikuks teha. Tänu temale elab koolipere kenasti üle külma, vihmase ja pimeda novembrikuu.

Illustratsioonid: Anakonda Lembelill


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!