Õpetajate horoskoop. OKTOOBER

1. okt. 2023 - Kommenteeri artiklit

Kaljukits

Kaks esimest kuud koolis on Kaljukitsest õpetaja parasjagu ära väsitanud. Õnneks toob oktoobrikuu nädalakese kosutavat puhkust ning praegu ei suuda Kaljukits muust mitte mõeldagi. Ta on varunud sügavkülmiku täis oma lemmikjäätist ning kavatseb veeta terve vaheajanädala oma lemmikpidžaamas, vaadates taas kord algusest lõpuni ära oma lemmikseriaali ning kõik maailmas tehtud kassivideod.   

Veevalaja

Veevalajast õpetajat on tabanud enneolematu õpihimu ning ta on võtnud sihiks oma teadmisi igakülgselt laiendada. Osava läbirääkijana suudab ta suurema osa kooli koolituseelarvest enda arendamiseks välja kaubelda. Ta osaleb vähemalt viiel kursusel korraga ning kaalub, millise ülikooli doktoriõppesse astuda. Tundides laseb ta õpilastel enamasti töövihikust iseseisvalt ülesandeid lahendada ning süveneb ise samal ajal kreeka keele grammatikasse, mikroobifüsioloogiasse ning jazz-harmoonia reeglitesse.

Kalad

Oktoobrikuus on Kaladest õpetaja igati energiline ja täis teotahet ega soovi kuuldagi ähvardavalt lähenevast koolivaheajast. Tervelt seitsme päeva jagu võimalusi teadmisi jagada läheb ju aia taha! Seepärast püüab ta kuu alguses õpetamisest viimast võtta. Ta teeb eranditult kõikidele õpilastele kohustuslikke konsultatsioone ning kontrollib rangelt nende teadmisi mitte ainult enda, vaid ka teistes õppeainetes.   

Jäär

Jäärast õpetajale lubavad tähed metsikute pidude perioodi terveks oktoobriks. Ees ootab lugematul arvul õhtuseid üritusi koolimajas. Ta on kandev kõrvaltegelane algklasside sügisnäidendis, püstijalakomöödia staar lastevanemate koosolekul ning DJ ööorienteerumisele järgneval koolidiskol. Seal tantsib ta nii hoogsalt, et kleidiõmblused kärisevad, ning koperdab alles südaöö paiku rampväsinuna kodu poole, kaotades Tuhkatriinu kombel kinga koolitrepile.

Sõnn

Sõnnist õpetajat hellitab fortuuna terve oktoobrikuu vältel. Kes saab võimaluse korraldada sügisvaheaja õpetajate meeskonnatöö koolitus? Loomulikult Sõnn. Kes saab vilistlaste peol kooli majandusjuhiga tantsida? Muidugi Sõnn. Kes määratakse kõikide põhikooli lõpueksamite komisjoni esimeheks? Sõnn, kes muu! Nutikas Sõnn ostab alanud nädalal lotopileti – ja võidusumma omanikus pole kahtlust.

Kaksikud

Kaksikutest õpetaja on lähenevast koolivaheajast väga häiritud. Õppeaasta ju alles algas! Töö on just mõnusa hoo sisse saanud! Ta on sügavalt mures, et seitse päeva pausi toob kaasa tagasimineku, ning seepärast varitseb tõsine oht, et ta jätab vaheajaks õpilastele nii suures mahus iseseisvaid töid, et nood peavad hakkama lausa kell 6 hommikuti ärkama, et kõigega valmis jõuda. 

Vähk

Vähist õpetaja on terve oktoobrikuu vältel erakordselt populaarne. Tema õpilasi on haaranud enneolematu teadmisjanu ning soov oma iga hinnet, isegi viit, vähemalt pügala võrra tõsta. Ta saab tunda end tõelise staarina – tema konsultatsioonid on ülerahvastatud ning kuhu iganes ta oma nina koolimajas pistab, on tal fännide hordid sabas. Innukamad neist ootavad teda isegi vetsu ukse taga, et saaks järelevastamiseks aja kokku leppida.

Lõvi

Lõvist õpetaja võtab, küll pisikeste süümepiinadega, juba nädal enne vaheaega palgata puhkuse ning lendab mõneks ajaks kuurorti suve pikendama. Sealt saadab ta kolleegidele igasuguse empaatiavõime kaotanuna lustakaid puhkusepilte. Isekamad Lõvid kirjutavad koolipäevade hommikuti õpetajate Messengeri gruppi: „Tsau, mis teete?“.

Neitsi

Neitsist õpetajal on oktoobrikuus käed-jalad tööd täis, sest ta ei kavatse minna koolivaheajale, kui mõnel lastest veel hinne parandamata või mõni töö esitamata on. Seetõttu kulub tal pea kogu aur kõikide võlgnike tabamiseks. Ta jälitab kahemehi koridorides, passib neid koolimaja välisukse juures ning suhtleb aktiivselt lastevanematega. Suurim väljakutse on jääda tugevaks ning mitte anda järele kiusatusele puuduvad tööd õpilaste eest ise ära teha.

Kaalud

Kaaludest õpetaja ootab pikisilmi koolivaheaega, mil ta leiab ometi mahti pesta ära kõik kraanikaussi kuhjunud nõud, korjata põrandalt ja toolidelt kokku sinna kogunenud riided ning küürida puhtaks läbipaistmatuks muutunud aknad. Ta pakib suveriided kapi tagumistele riiulitele, lükkab diivani teise toanurka, tellib IKEA-st uue vaasi ning sätib riiulitel nipsasju ringi. Ta naudib kodus olemist nii väga, et „ootamatu haigushoog“ takistab teda isegi parima sõbranna sünnipäevale minemast.

Skorpion

Skorpionist õpetaja avastab ka enesele üllatuseks, kui väga meeldib talle juhtida ja juhatada. Saanud maitse suhu mõne töörühma juhina, plaanib ta nüüd vaikselt karjääriredelil ülespoole ronida ning hoiab silma peal Õpetajate Lehes ilmuvatel õppejuhti või koolidirektorit otsivatel töökuulutustel. Ta registreerib end isegi oma kulu ja kirjadega haridusjuhtide koolitusele, et õige hetke saabudes igati valmis olla. 

Ambur

Amburist õpetaja ootab koolivaheaega rohkem kui ükski õpilane kogu koolis. Tundide ajal vaatab ta igatsevalt klassiaknast välja ning nähes taevas mõnda lennukit, kujutleb end nendes kuhugi kaugele sõitvat. 20. oktoobri pärastlõunal kihutab ta otse viimasest tunnist lennujaama. Kohver on tal juba ammu pakitud ning koridori valmis tõstetud.

Illustratsioonid: Anakonda Lembelill


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!