Tasuta koolitused õpetajatele kuues Eesti linnas

4. okt. 2023 Balti Uuringute Instituut - Kommenteeri artiklit

Alanud õppeaastal on ligi kahesajal õpetajal Eesti eri nurkades võimalus osaleda Gordoni õpetajate kooli ja vaikuseminutite õpetaja tasuta koolitusprogrammis.

Koolitusel osalemise eeltingimus on vähemalt 0,5 koormusega töö õpetajana üldharidus- või kutsekoolis. Lisaks ei tohi inimene olla varem läbinud Gordoni ega vaikuseminutite metoodikaga teisi kursuseid. Samuti on vajalik valmidus osaleda uuringus, mis selgitab välja kursusel osalemise võimaliku mõju õpetajate sotsiaal-emotsionaalsele (SE) pädevusele. Uuringus osalemine tähendab õpetaja jaoks kohustust vastata sügisel enne kursuse läbimist tund-poolteist aega võtvale eelküsitlusele ning kevadel pärast kursuse läbimist järelküsitlusele. Õpetajate vastuseid analüüsitakse vaid antud uuringu jaoks ja anonüümselt.

Kursused toimuvad eri aegadel novembrist aprillini Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Viljandis ja Valgas, ent osaleda võivad õpetajad kogu Eestist, kui nad leiavad võimaluse koolituspäevadeks kohale sõita. Vaikuseminutite kursused koosnevad kuuest kohtumisest kl 10–16, Gordoni õpetajate kooli kohtumised aga viiest veidi pikemast koolituspäevast. Huvi ja võimaluse korral võib end kirja pannes ära märkida rohkem kui üks sobivat koolitust, ent osaleda saab maksimaalselt ühes. Osalejad loositakse gruppidesse pärast registreerimise lõppu 12. oktoobril.

Kursuseid pakutakse õpetajatele Balti Uuringute Instituudi ja Tervise Arengu Instituudi uuringu „Õpetajate sotsiaal-emotsionaalse pädevuse arengut toetavate koolituskursuste hindamisuuring“ raames. Uuringu peamine eesmärk on hinnata mainitud kahe koolituskursuse mõju õpetajate sotsiaal-emotsionaalsele pädevusele. Sotsiaal-emotsionaalne pädevus on teadmiste, oskuste ja uskumuste komplekt, mis võimaldab suhtlussituatsioonides teadvustada iseenda mõtlemist, tundeid ja käitumist ning paindlikku juhtimist, teiste perspektiivi mõistmist ja suhtlusoskuste kasutamist püstitatud eesmärkide saavutamiseks.

Gordoni õpetajate kooli suhtlemiskoolitus pakub praktilisi oskusi, et parandada suhteid ja vähendada probleemidega tegelemisele kuluvat aega koolis. See õpetab oskusi, mis aitavad ennetada õpilaste probleemset käitumist, anda edasi efektiivseid suhtlemisoskusi, parandada õpilaste motivatsiooni ja tulemusi ning loovad kooli ja pere koostööks soodsa pinnase. Peamised teemad kursusel on aktiivne kuulamine, selge eneseväljendus, enesekehtestamine ja konflikti lahendamine võitja-võitja-meetodil.

Vaikuseminutite teadliku õpetaja kursuse eesmärk on toetada õpetaja eneseteadlikkust ja emotsionaalsete olukordadega toimetulekut. Kesksel kohal on õpetajate reaalsed töösituatsioonid. Igal koolituspäeval saavad õpetajad harjutuste näol praktilise tööriista oma vaimse tervise eest hoolitsemiseks ja stressi vähendamiseks. Peamised teemad kursusel on heaolu eest hoolitsemine, eneseregulatsioon ja stressi juhtimine.

Kursustele ja uuringusse registreerimise vormi leiate aadressilt www.ibs.ee/koolitused. Registreerimine lõpeb 12. oktoobril, vastuse osalemise kohta saate oktoobrikuu jooksul.

***


Lisainfo koolituste kohta  

Gordoni õpetajate kool: http://www.sinamina.ee/opetajate-kool

Vaikuseminutite teadliku õpetaja kursus: https://vaikuseminutid.ee/teadliku-opetaja-kursus/

Lisainfo uuringu kohta:

https://www.ibs.ee/projektid/opetajate-sotsiaal-emotsionaalse-padevuse-arengut-toetavate-koolituskursuste-hindamisuuring/


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!