Ugalas esietendub noortele progressiivne rokkmuusikal „Prints ja kerjus“

3. okt. 2023 Ugala Teater - Kommenteeri artiklit
Kerjuse osatäitja Alden Kirss lavastuse “Prints ja kerjus” plakati pildistamisel. Foto: Elena Koit

Enne jõule jõuab Ugala suurel laval publiku ette progressiivne rokkmuusikal kogu perele „Prints ja kerjus“. Selle toob külalisena lavale Peep Maasik (Temufi), helilooja on Ardo Ran Varres, laulusõnade autor Donald Tomberg. 

Lavastuse aluseks on Mark Twaini maailmakuulus samanimeline romaan. Twain olevat selle kirjutanud tagamõttega panna kõrgeima klassi esindaja omal nahal mahlakalt tundma kõiki neid jõhkrusi, mida 16. sajandi Inglismaa aadlikud oma alamatele pakkusid. Romaan on parajalt kerge ja haaratav. Seda on ka Ugala progressiivne rokkmuusikal „Prints ja kerjus“. 

Praegu, mil kõneleme järjest enam majanduskriisist, on paslik tuua publikuni lootust ja mõtteviisi less is more. See idee peegeldub ka lavastuse visuaalias, mida iseloomustab taaskasutus. Meie lavalugu on valatud laulude ja muusika abil progeroki kastmesse, mis oma olemuselt on jõuline, kuid samas meloodiline ning annab võimalusi pulsi muutusteks ja emotsioonide kaasahaaravaks edasiandmiseks. 

Lavastus on mõeldud eelkõige lastele ja noortele, kätkedes endas lootust ja julgustades noori suurelt unistama.

Vanemal koolieal soovitame hooaja alguseks plaani võtta viimaseid kordi lavale jõudva „Kirsiaia” (lavastaja Andres Noormets) vaatamise. Samuti tasub neil vaadata publikulemmikuks valitud muusikali „Once“ (lavastaja Taago Tubin).

Ugala teatri etenduste külastamisel lisandub gruppidele üks tasuta pilet:

  • lasteaialastele ja 1.–6. klassi õpilastele 10 pileti ostul;
  • 7. ja vanemate klasside õpilastele 15 pileti ostul.

Lisaks etendustele pakume koolidele etenduse-eelseid teatrimaja ekskursioone ja harivaid töötube. 

Lisainfo ja Ugala teatri mängukava leiab ugala.ee

Grupibroneeringud ja info kassa@ugala.ee ja tel 433 0777.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!