Uue kooli fotograafia koputab uuendusmeelsete koolide uksele

31. okt. 2023 Starfoto - Kommenteeri artiklit

Sügistuultega on koolidesse saabunud ka fotograafid. Klassid rivistuvad aulas kordamööda grupipildiks, soovijad jäädvustavad end koos sõpradega, üles saab võetud ka õpetajate kollektiiv. Aga tulemus? Kuigi iga kool ja laps tahab olla omanäoline, eristuvad eri koolide fotod üksteisest väga vähe. Erinevalt õpikäsitusest pole koolifotograafia aastate jooksul muutunud! 

Meie oleme loonud Starfoto, et uuenenud koolis pakkuda uue kooli fotograafiat. Teeme pilte omamoodi – meeleolukamalt. 

Enne fotosessiooni vaatame koos koolimaja üle, et leida klassipiltide jaoks parim paik. Ajalooline jäädvustus ei pea sündima sugugi aulas! Igas majas on teisigi põnevaid nurgakesi ja nurgataguseid.

Lisaks klassikalisele klassipildile teeme ka lõbusama variandi, mille tarbeks saavad lapsed ise oma ideid pakkuda.

Portree- ja sõbrapilte teeme green screen’i taustal, nagu filmimaailmaski. Pärast „monteeritakse“ igaühele taha taust, mille saab Starfoto veebis ise välja valida. Taustu on meil igale maitsele – nii akadeemilisemaid kui ka lõbusamaid. Menukaks on osutunud võimalus kehastuda ajakirja kaanestaariks. 

Aitame nauditava tulemuse sünnile kaasa kogu sessiooni vältel. Meie jaoks on väga oluline, et modell tunneks ennast pildil hästi. Võtame pildistamisel aega jälgida, et juuksed oleksid sätitud, särgikaelus ilusti ja tuju hea. Meie fotograafidel on rikkalik pildistamiskogemus, nad oskavad luua fotosessioonidel lõbusa ja loomuliku atmosfääri, et tuua esile igaühe ehedad tunded ja olemus. 

Ka fotode tellimise oleme teinud väga mugavaks. Meie veebikeskkonnas fotosid tellides saab lisaks taustale valida meelepärase pildiraami ning näha siis tervikpilti. Ikka selleks, et lõpptulemus ei oleks üllatus, vaid hoopis üllatavalt hea – mälestus pikkadeks aastateks, mida lapsed tahavad üksteisele saata ja vanemad heldimusega vaadata.

Menukaks on osutunud võimalus kehastuda ajakirja esikaanestaariks.

Fotosessioonil saavad lustida ka õpetajad. Miks mitte teha lisaks pildile kogu kollektiivist sarnaselt õpilastega sõbrapilte õppetooli-ainesektsioonikaaslastega! Meie heatujulised fotograafid suudavad emotsioonid valla päästa rangematestki hingedest.

Pildistame ka lasteaedades ja spordiklubides ning pakume seal samu võimalusi nagu koolideski.

Unustage igavad klassipildid ja lubage meil tuua teie koolipildistamisele sära ja lõbusus. Ehk nagu ütleb uus põlvkond: No more boring photos! 

Kirjutage meile ja küsige personaalset pakkumist. Kuigi koolifotograafias kiputakse broneerima väga pikalt ette, saab Starfotot tellida ka selleks õppeaastaks. Pakume võimalust teha lisaks klassipildile kauneid portree- ja sõbrapilte ka koolide lõpuaktustel, seame selleks üles stiilsed fotonurgad.


Kuidas möödus uutmoodi pildistamine Tartu Erakoolis?

TäheTERA koolijuht Karen Kärtmann:

Starfoto pöördus meie poole oma uute ja lahedate ideedega teha klassipildid veidi teisiti kui tavapäraselt ning portree- ja sõbrapildid, kasutades green screen’i, et iga laps saaks valida endale meelepärase tausta. Meile tundus see põnev ning otsustasimegi proovida. Kahe intensiivse pildistamispäeva jooksul said kõik lapsed ja õpetajad pildile püütud. Loodan, et nüüdseks on kõik saanud pildid ka mugavalt tellitud. Starfoto tiim oli väga professionaalne. Nad tutvustasid end lastele ning rääkisid juba tehtud piltide põhjal, mis neid ees ootab. Fotograaf juhendas väga professionaalselt. Loodan, et pered jäid tulemusega rahule!


Tutvu meie tegemistega www.starfoto.ee.

Kirjutage oma soovidest otse veebilehe kaudu või e-aadressil foto@starfoto.ee.  

Planeerime koos teiega kooli fotosessiooni, mis ei ole kohustus, vaid sündmus ning jääb meelde tervele kooliperele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!