Jõulumaa ootab lapsi Põlvamaale

6. nov. 2023 - Kommenteeri artiklit
Jõulumaa Põlvamaal muudab laste ootused tegelikkuseks, kinkides unustamatut jõulurõõmu. Jõulud on aeg, mil rõõmu luuakse mitte ainult kingitustega, vaid ka koos tegutsedes ja õppides. Foto: Sven Začek

Jõuluaeg on imeline aeg, täis imesid, rõõmu ja tegemisi! Kuid jõuluaeg ei pea piirduma vaid säravate kingituste, sädelevate kaunistuste ja harjumuspäraste jõulupidudega. Jõulumaa Põlvamaal kutsub sel aastal lasteaia- ja algkoolilapsi avastama jõulude tõelist mõtet, pakkudes midagi enamat kui harilikud jõulud. 

Põlvamaa jõulumaa on loodud selleks, et muuta laste ootused reaalsuseks ning kinkida neile unustamatut jõulurõõmu. Jõulud on aeg, mil luua rõõmu mitte ainult kingitustega, vaid ka koos tegutsedes, avastades ja õppides. Jõulumaa Põlvamaal julgustab lapsi avastama jõulude tähendust laiemalt kui lihtsalt kingitustega seotu. Jõulud on täis avastamist ja seiklusi ning jõulumaal saavad lapsed seda tõeliselt kogeda.

Siin, kaugel linnamürast ja virtuaalmaailmast, saavad lapsed nautida ehedat jõulurahu. Põlvamaine jõulumaa pakub mitmekülgset tegevust, mis viib kaasa jõuluaegsetesse lugudesse ning traditsioonidesse, annab võimaluse tunnetada päris jõulude olemust ja avastada talvist loodust ning osaleda avastusretkedel metsas ja ajalooradadel. See on koht, kus õppida tundma jõulutraditsioone, jagada rõõmu ning tähistada seda erilist aega aastas.

Jõulumaa pakub

  • Karilatsi Vabaõhumuuseum ootab lapsi lõbusale ringkäigule „Jõuaks, jõuaks jõulud“, kus saab tutvuda vana aja jõulukommetega ja kohtuda vahvate muinasjututegelastega. Eelbroneerimisega.
  • Kuldkohakese jõulumaa Mehikoormas kutsub külastama jõuluvana kontorit ja tegema ringsõitu jõuluvana bussi või saaniga ning nautima jõuluetendust koos jõuluvanaga. Eelbroneerimisega.
  • Pokumaa jõuluprogramm avab uksed salapärasesse päkapikkude ja puuslikute võlumaailma, pakub võimalust juua jõuluteed ning küpsetada jõululõhnalist lõkkesaia. Eelbroneerimisega.
  • Maarja küla kutsub jõuluajal mängima päkapikkude orienteerumismängu, uudistama metsanäitust „Mida teevad päkapikud suvel?“ ning külastama päkapikuampsu kohvikut. Iseseisvalt läbimiseks.
  • Eesti Maanteemuuseumis rullub lahti põnev lugu vana aja jõulukommetest Eestis ning mekitakse sooja pajateed. Ette võetakse ka hobusõit ning meisterdatakse. Eelbroneerimisega.

Jõulumaa keskmes on õppimine, avastamine ja siiras jõulurõõm. Jõulumaa Põlvamaal aitab lastel mõista jõulude tähendust ning annab ühtlasi juurde teadmisi ja kogemusi. Selle eesmärk on aidata lastel väärtustada traditsioone õpetliku ning lõbusa tegevuse kaudu toas ja õues.

Kontaktinfo ja lahtioleku aegadega saab tutvuda lehel www.jõulumaa.eu.

Rõõmsate kohtumisteni jõulumaal!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!