Õpetajad kohtuvad palgakriisi lahendamiseks täna peaministriga

7. nov. 2023 Eesti Haridustöötajate Liit - Kommenteeri artiklit

Täna kell 10.30 kohtuvad Stenbocki majas Eesti Haridustöötajate Liidu (EHL) esimees Reemo Voltri ja peaminister Kaja Kallas. Kohtumine on osa õpetajate ja valitsuse vahelistest läbirääkimistest, et leida lahendus madalast töötasust tulenevale õpetajate töölt lahkumisele, ülekoormusele ja järelkasvu puudusele.

Reemo Voltri sõnul on kurvastav, et õpetajate palgaküsimuses, milles koalitsioonierakonnad olid valimisdebattides üksmeelel, on nüüdseks jõutud õpetajate hoiatusstreigini.

„Väga loodame, et jõuame mõistliku kompromissini. Küsimuse on valitsuse prioriteetides,“ ütles EHL-i esimees Reemo Voltri. Läbirääkimistel on haridustöötajad esitanud järgmised ettepanekud.

  1. Õpetajate palkade alammäära tõstetakse 2024. aastal vähemalt 8%.
  2. Järgnevaks neljaks aastaks sõlmitakse kollektiivleping, mis tagab iga-aastase palga alammäära tõusu.
  3. Alushariduse õpetajate palk jääb seotuks palga alammääraga ning KOV-ile tagatakse selleks vajalik lisarahastus.

Reedel, 10. novembril kl 14 kohtuvad Tartus riikliku lepitaja vahendusel palgatüli lahendamiseks haridus- ja teadusministeeriumi, EHL-i ja Eesti Linna ja Valdade Liidu esindajad.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!