Õpetajate Leht 14. novembril

13. nov. 2023 - Kommenteeri artiklit

Õpilaste vaimsest heaolust: kuidas õpetajana olemas olla?

Viimastel aastatel on noorte hinnang oma eluga rahuolule kõvasti langenud. Mis õpilasi muretsema paneb? Kuidas õpetajana noorte vaimset heaolu toetada? Koolipsühholoogid annavad nõu.

Jurist vastab. Mis peaks kirjas olema töölepingus?

Novembrikuu juristiveerus selgitab Eesti Haridustöötajate Liidu jurist Külli Kröönström töölepingu sisu ja olemust ning annab nõu, mis peaks lepingus kindlasti kirjas olema, et vältida arusaamatusi.

Kõrvalpilk

Investeerimisguru Kristi Saare on töötanud õpetaja, klassijuhataja ja õppejuhina. Praegu käib ta aeg-ajalt koolides noortele rahatarkusest rääkimas ja koolitab selles vallas õpetajaid. Oma kirjastusega on ta andnud välja raamatu „Koer nimega Money“, mille põhjal on loodud õppematerjalid rahatarkuse õpetamiseks teises kooliastmes. Kristi Saare arvates ei tohiks lasta noortel rahatarkuseta ellu astuda.

Tallinna Suur-Pae Lasteaed valmistub eestikeelsele õppele üle minema

2024. aasta septembris, paar kuud vähem kui aasta pärast peab kõigi lasteaedade õppekeel olema eesti keel. Kas vene õppekeelega lasteaiad on muutuseks valmis ning mida on tehtud, et üleminek kulgeks ladusalt? Õpetajate Leht käis külas Tallinna Suur-Pae Lasteaias.

Tuule lasteaia keelekohvikud on üha populaarsemad

Tallinna Tuule Lasteaias käib palju muukeelseid lapsi. Mõni aasta tagasi võeti lasteaeda tööle eesti keele õpetajad, et toetada muukeelsete laste keelelist arengut. Sellest sügisest korraldatakse kord kuus keelekohvikut, kus lapsed saavad koos vanematega eesti keelt õppida ja harjutada.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!