Õpetajate Leht 21. novembril

20. nov. 2023 - Kommenteeri artiklit

Kodutööd võtavad paljudel õpilastel pea kogu vaba aja

Õpilaste liiga suurest koormusest on räägitud juba aastaid ningEestis on juba mitmeid koole, kus kodutööde osa on viidud miinimumini ning kogu õppetöö proovitakse teha ära koolis. Samas on ka hulganisti koole, kus antud teemale erilist tähelepanu ei pöörata ning sõltub konkreetsest õpetajast, kas ta vaevub vaatama ja arvestama, milline on õpilaste kodutööde maht ka teistes õppeainetes. On väga palju lapsi, kes vaevlevad kodutööde tegemisega  kuni magamaminekuni välja.

Kuidas kuulata emotsioonide sõnumit?

Emotsioonid mõjutavad meie mõtlemist, käitumist ja suhtlemist teistega. Kuid kas emotsioonid viivad meid tasakaalust välja või on vajalikud hoopis tasakaalu saavutamiseks? Tihti arvatakse, et emotsioonid võivad kesta kaua, eriti kui need on intensiivsed. Kuid asi on hoopis vastupidine: emotsioonide kestus on lühiajaline. Selgust emotsioonides aitab luua Tartu Kivilinna Kooli psühholoog Kati Kivistik.

Õnnelikke lapsi saavad juhendada vaid õnnelikud õpetajad

Novembris täitus kaks aastat päevast, mil Pangapealse lasteaed pälvis peresõbraliku tööandja kuldmärgise. Praeguseks on läbitud ka järelhindamine, mida tehakse iga kahe aasta tagant. See teekond on olnud pikk ja üksmeelne. Töö- ja pereelu ühendamine on olnud meie lasteaia jaoks kesksel kohal ning selle vilju saame maitsta kõik, kirjutab  lasteaia direktor Kairi Tammiste.

Kõik on hästi

Just sellist pealkirja kannab kunstinäitus Tallinna huvikeskuse Kullo lastegaleriis. 40 aasta jooksul on galeriis väljas olnud 942 näitust, peamiselt laste töödest. Seekordsel näitusel saab aga näha lapsi juhendavate õpetajate loodud kunsti. Kokku osaleb näitusel 62 kunstiõpetajat, kelle tööd täidavad vana maja kõiki ruume, keldrist kuni pööninguni.

Marcia C. Linn soovib luua elukestvaid õppijaid
Loodusteadusliku hariduse valdkonna tuntumaid teadlasi, professor Marcia C. Linn pidas novembris Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis avaliku loengu „Õpiprotsessi kujundamine eesmärgiga edendada lõimitud arusaama loodusteadusest ja sotsiaalsest õiglusest“. Sven Paulus uuris, millisena näeb teadlane muutusi hariduses ja mis ootab ees.

Põllult parketile. Kui koolidirektorist saab riigiametnik

Kas koolijuhi mured kahvatuvad ja vaade hariduselule muutub, kui temast saab haridus- ja teadusministeeriumi ametnik? Kahekõnet pidasid haridusjuhtimise ja õpetajapoliitika valdkonna juht Heidi Uustalu, kes juhtis aastail 2004–2019 Kiviõli 1. Keskkooli, ning üldhariduspoliitika osakonna juhataja Ülle Matsin, kes oli Eesti esimese riigigümnaasiumi, Viljandi gümnaasiumi käivitaja ja direktor aastail 2011–2020.

Õpetaja päevik: Kadi Kriit

„Õpetaja päevikut“ täidab sel korral Pelgulinna Riigigümnaasiumi kunsti- ja arhitektuuri valikmooduli õpetaja Kadi Kriit. Kuidas sai temast õpetaja, mida ta haridusmaailmas muudaks ning milline on tema arvates õpetajaameti maine Eestis?


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!