Õpetajate Leht 7. novembril

6. nov. 2023 - Kommenteeri artiklit

Konflikt hoolekoguga viis Rannamõisa Lasteaia direktori ametist

Rannamõisa Lasteaias tekkis viimase aasta jooksul terav vastasseis lasteaia juhi ja hoolekogu vahel. Oktoobri alguses jõudsid vallajuhid ja direktor kokkuleppele, et 31. oktoobril on direktoril viimane tööpäev. Margit Toomlaid juhtis Rannamõisa Lasteaeda selle loomisest peale, kokku 18 aastat.Hoolekogu hinnangul ei olnud juhtimine lasteaias läbipaistev ja kaasav. Õpetajate arvates ületas hoolekogu sekkumine lasteaia juhtimisse mõistlikkuse piirid.

Milleks mulle ametiühing?

Tartu Raatuse Kooli arendusjuht Rene Leiner küsib: „Huvitav oleks näha uuringut või analüüsi selle kohta, millised on Eestis õpetajate ametiühingusse (mitte)kuulumise tegelikud põhjused. Üks neist on kindlasti see, et ühingusse kuulumine vähendab sinu sissetulekut (liikmemaks), mitte ei suurenda seda (kõik saavad ikka sama palka).“

Miks ma ei kuulu ametiühingusse?

Maigi Varusk kirjutab, et peaks õpetajana olema ühiskonnas eeskujuks, kuid ei ole nii kaugele jõudnud, et oleks ametiühingusse astunud. Kuidagi on läinud nii, et keskmise õpetaja mõtteisse jõuab ametiühingu teema siis, kui juttu tuleb palgast.

Miks peab matemaatikat keelendama?

Matemaatikat õppides peab õpilane oma arusaamisest kindlasti ka rääkima, ning seda sümbolite, pildi- ja kehakeeles, soovitavad Soome matemaatika didaktikud.

Õpetajad käivad rahatarkuse mentorklubides

Üle 200 õpetaja käib kümnes rahatarkuse mentorklubis, et saada teadmisi rahatarkuse õpetamiseks oma õpilastele ning õppida ka ise oma raha efektiivsemalt kasutama, võib-olla isegi investeerima.

Kõrvalpilk

Bioloog ja pedagoogikateadlane Margus Pedaste alustas õpetajatööd juba ülikooli 3. kursusel. Enne täielikku pühendumist teadus- ja arendustööle ülikoolis kogunes tal staaži bioloogia- ja terviseõpetuse õpetajana 15 aastat. 1. detsembrist asub Margus Pedaste juhtima Tartu Ülikooli haridusteaduste instituuti. Õpetajatele koolis annaks ta rohkem vabadust otsustada, mida teha.

Urmo Uiboleht: oleme rahvusvahelises pildis ja meid kuulatakse

25.–27. oktoobrini toimus Horvaatias Dubrovnikus Euroopa Koolijuhtide Assotsiatsiooni (ESHA) konverents. Enam kui 600 osaleja seas oli ka kakskümmend Eesti koolijuhti. Eesti Koolijuhtide Ühenduse esimees Urmo Uiboleht rääkis Õpetajate Lehele, mille pärast Euroopa kolleegid praegu südant valutavad.

Pilk balletiõppe kulisside taha

Ülevaade rahvusvahelise balletipäeva tähistamisest MUBA tantsuosakonnas. Lisatud on ka video.

Õpetaja päevik: Triin Ploom

„Õpetaja päevikut“ täidab sel korral Näpi Kooli klassiõpetaja Triin Ploom. Kuidas sai temast õpetaja, mida ta koolis töötamise juures hindab ning mida hariduselus muudaks?

Koolid, kus visioon ja missioon on kandunud õppetöösse ja õpikeskkonda

TLÜ tudengeid huvitas alternatiivpedagoogilistel suundadel põhinevate Eesti erakoolide organisatsiooni- ja juhtimiskultuur, alternatiivpedagoogika mõju kooli atmosfäärile ja osalejate tajutud hea- ja rahulolule.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!