Ühtsuses peitub jõud!

15. nov. 2023 Eesti Haridustöötajate Liit - Kommenteeri artiklit

Hoiatusstreik on eelmisel reedel toimunud, praeguseks on teada, et streikis 645 õppeasutust, sh 285 koolieelset lasteasutust ning 360 üld- ja kutsehariduskooli (kutsekoole sealjuures 10). Kokku streikis vähemalt 18 715 haridustöötajat! Märkimisväärne oli ka erapidajate haridusasutuste osalus hoiatusstreigil, üle 30 kooli ja lasteaia. Kindlasti võib olla veel asutusi ja inimesi, kes ei andnud Eesti Haridustöötjate Liidule streigis osalemisest teada. Aitäh kõigile, kes osalesid ja oma kolleegidega õlg õla kõrval seisid. Me edastasime tugeva sõnumi ja tulemust on näha juba paljude poliitikute retoorika suunamuutusest. Riikliku lepitaja vahendatud läbirääkimiste protsess veel kestab ja praegu on lepituspakkumise tegemine lükkunud selle nädala reedesse. Pärast seda saab Eesti Haridustöötajate Liidu volikogu otsustada edasised sammud.

Mida ühtsemad me oleme, seda suurem on meie kõlapind ja meiega arvestatakse. On rõõm tõdeda, et avalduste laekumine EHL-i liikmeks astumiseks on juba igapäevane. Südantsoojendav on ka haridustöötajatele meie nõudmistes toetust avaldanute märkimisväärselt lai spekter eri ühingutest, ametiliitudest kui ka poliitikutest. Paljud on avaldanud toetust ka meedias ning on pöördutud otse valitsusegi poole. Täname ka kõiki neid, see on oluline tugi ja annab enesekindlust ning jaksu edasi panustada. 15. november seisuga on Eesti Haridustöötajate Liidule märku andnud oma toetusest haridustöötajatele

o Eesti Päästeala Töötajate Ametiühing,

o Eesti Arstide Liit,

o Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit,

o Eesti Inseneride Liit,

o Eesti Raudteelaste Ametiühing,

o Akadeemiliste Ametiühingute Liit,

o Eesti Kaubandus-Tööstuskoda,

o Eesti Koolijuhtide Ühendus,

o Eesti Lasteaednike Liit,

o Eesti Õpilasesinduste Liit,

o Eesti Lastevanemate Liit,

o Eesti Tööandjate Keskliit,

o Sotsiaalala Töötajate Ametiühing,

o Eesti Ametiühingute Keskliit,

o Haritlaste Ametiühing,

o Eesti Näitlejate Liit,

o Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühing,

o Eesti Kõrgkoolide ning Teadus- ja Arendusasutuste Ametiliitude Ühendus UNIVERSITAS,

o Riigi- ja Omavalitsusasutuste Töötajate Ametiühingute Liit,

o Läti Haridus- ja Teadustöötajate Ametiühing,

o Leedu Haridus- ja Teadustöötajate Ametiühing,

o Videoõps,

o Eesti Keskerakond,

o Isamaa erakond,

o Sotsiaaldemokraatlik Erakond,

o Eestimaa Rohelised,

o mitmed poliitikud (sh siseminister, Tallinna linnapea jt), ettevõtjad, eraisikud ning praegused ja endised õpetajad,

o mitu erivajadustega laste õppeasutust, kes oma tööspetsiifika tõttu hoiatusstreigil ei osalenud.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!