2 päeva streigini. Tallinna raamatukogude ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse uksed on streiginädalal lastele valla

20. jaan. 2024 Tuulike Kivestu-Rotella - Kommenteeri artiklit
Saskia Sein Eesti Lastekirjanduse Kesksuse raamatukogus. Foto: Tuulike Kivestu-Rotella

Tallinna raamatukogud pikendavad õpetajate streigi ajal lahtiolekuaegu ning pakuvad lastele tegevust. Tallinna Keskraamatukogu ja kõik haruraamatukogud on järgmise nädala esimesel poolel 22.–24. jaanuarini ehk õpetajate streigiperioodi alguses avatud juba kella üheksast hommikul ning ootavad lapsi ja noori raamatukogusse lugema ja õppima.

Tallinna Keskraamatukogu direktor iKaie Holmi sõnul tervitab raamatukogu lapsi ja noori alati rõõmuga. „Meil saab lugeda ja sõpradega mõtte- ja lauamänge mängida, on olemas võimalused õppimiseks ja rahulikuks keskendumiseks. Vajadusel annavad raamatukoguhoidjad lugemissoovitusi ning jõudumööda ka nõu koolitükkide tegemiseks. Mõnes raamatukogus on raamatukoguhoidjatele abiks ka vabatahtlikud,“ sõnas Holm.

Haruraamatukogud, mis on tavaliselt esmaspäeviti suletud, on 22. jaanuar avatud kl 9‒17. Eestikeelse kirjanduse (Estonia pst 8) ja võõrkeelse kirjanduse osakond (Liivalaia 40) avatakse tund aega varem ehk kell 9 ning suletakse tavapärasel ajal. Teisipäeval, 23. jaanuaril ja kolmapäeval, 24. jaanuaril on kõik raamatukogud avatud alates kell 9-st ning suletakse tavapärasel ajal.

Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimub streiginädalal töö tavapärase graafiku alusel, ehkki muidu tihedalt täis haridusprogrammide kalender on ebatavaliselt tühi. „Ainuke muutus, mille õpetajate streik meile kaasa toob, on see, et haridusprogramme ei toimu,“ sõnas lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone. Tavaliselt on kõik haridusprogrammid väga pikalt ette broneeritud ning keskusel pole võimalik neid soovitud mahus pakkuda.

Triin Soone sõnul on lastekirjanduse keskus iga päev avatud, samuti toimuvad ka kõik huviringid: „Meie majas on lastel võimalik oma vaba aega veeta nii raamatukogus, pööningul ning tegutseda saab ka varakambris ja saalis. On tore, kui lapsed lastekirjanduse keskusesse tulevad! Oma mõtetes oleme õpetajatega solidaarsed ning toetame igati streiki.“


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!