4 päeva streigini. Mida teevad streigi ajal need õpetajad, kes ei streigi?

18. jaan. 2024 Merilin Mändveer - 2 kommentaari
Foto: Peetri Lasteaed-Põhikool

Vastab Peetri Lasteaed-Põhikooli streigijuht Tuuli Ojasalu:

Tuuli Ojasalu.

Peetri Lasteaed-Põhikoolis on praegu väga vähe õpetajaid, kes ei streigi (5–6 inimest). See on alla 10% kooli õpetajatest. Kuna nõnda vähe õpetajaid on tööl, siis tunde ei toimu kellelgi. Streigi ajal on mittestreikivad õpetajad koolimajas ja ülesanded saavad nad koolijuhilt ja tööl olevatelt õppejuhtidelt. Mina kui streigijuht tööülesandeid ei anna, aga ilmselt nad tegelevad seal kõige sellega, mille jaoks jääb tavalise töise kooliaja jooksul aega väheseks – saavad üle vaadata ja korrigeerida igasuguseid eeskirju ja juhendeid, organiseerida eesolevaid üritusi või koostööpäevi jne. Tööst puudust kindlasti ei tule.

Õpetajad, kes streigivad, mingisugust tööd ei tee ja koolimajas viibima ei pea. Streik on tööseisak ja sel ajal tööd ei tehta – st ei anta kellelegi iseseisvaid töid ja ühtegi õpilast ei juhendata.

Meie kooli õpetajate jaoks on olnud äärmiselt oluline, et meie kooli direktor on olnud streigi osas õpetajaid toetav. Oleme jõudnud ühisele arusaamisele, et streigime tuleviku nimel. Et meil oleks koolis edaspidi kvalifitseeritud õpetajaid klassi ette panna, tuleb juba täna muuta õpetajate karjäärimudelit ja töökoormust.

Jah, streik on õpilastele ebamugav, kuid õpetajate puudus juba lähiaastatel on tulevastele õpilastele ja nende vanematele veel suurem probleem kui streigiaegne lühiajaline õppimata olek. 


2 kommentaari teemale “4 päeva streigini. Mida teevad streigi ajal need õpetajad, kes ei streigi?”

 1. Jüri Tang ütleb:

  Tere!
  Olen kuulnud, et on õhus ähvardusi.
  Kes streigib kaotab töö, või peetakse palgas kinni töötasu ja preemiast ka jääb ilma.

 2. Tuuli ütleb:

  Tere!
  Kui streikijat ähvardatakse streikimise korral tööst ilma jäämisega, tuleks sellest teada anda kõrgematele instantsidele ja nõu pidada EHLiga. Streikimine on ju seadusega lubatud tegevus, kuid streikija ähvardamine seda pole.
  Palka maksma ei pea streikimise ajal, see on igati loogiline, kuna tööd ju ei tehta.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!