Leidlikud lahendused PROTO haridustegevustes

30. jaan. 2024 PROTO - Kommenteeri artiklit
PROTO avastustehase STEAM-õpet toetav töötuba. Foto: Jarek Jõepera

Nii nagu leiutamine on pidev uute lahenduste otsimine ja katsetamine, on seda ka PROTO haridustegevused. Oleme alatasa uute ja paremate lahenduste otsingul. Selleks kaasame oma ala spetsialiste, õpetajaid, kes oskavad anda nõu, mida õppetöö toetamiseks parasjagu tarvis on.

Leiutamine teeb targaks

Aastal 2024 lisandub meie haridusprogrammi hulk STEAM-õpet toetavaid töötubasid ehk katselaboreid. Juba praegu saab osa PROTO leiutajate laboris toimuvatest töötubadest „Õhupalli rakett“, „Kõrgem torn“ ja „Ehitame katapulti“. Kuni 60 minutit kestvas töötoas tegutsetakse meeskonnas ning kiire teoreetilise sissejuhatuse järel jõutakse koos katsetades parimate lahendusteni. Seejuures võib parimaid lahendusi olla rohkem kui üks!

Alates veebruarikuust saavad algklassiõpilased osa uuest 60-minutilisest õppeprogrammist „Olen ise leiutaja!“. Tund toimub värskelt avatud tegevusnäitusel „PROTO PARK“, kus mängulises laboris saab proovida nii fantaasiarikkaid kui ka elulisi leiutamismänge. Siin saab avastada leiutamise lugu ning seda, kuidas see võib olla tõeline supervõime, mis muudab meie maailma.

Aprillikuuks valmivad esimesed keelekümblusprogrammid, mis võimaldavad meil pakkuda tulemusi ja eduelamust tunnis osalevatele õpilastele. Tunnid valmivad koostöös keelekümblusõpetajaga, kelle käe all läbib PROTO haridustiim ka selleks vajaliku koolitusprogrammi.

Midagi täiesti uutmoodi – PROTO leiutajate teater

„Kuidas töötavad lihtmehhanismid?“ on teadusteatri sugemetega täiesti uudne õppimisviis. Mänguliste katsetega saab selgeks, kuidas nutikalt raskeid asju tõsta. Leiutajate teatris on õpilane ise katsetaja ning proovib järele, kas see tõesti saab nii lihtne olla. Koos meie ägedate leiutajatega uuritakse, kuidas väga raskeid asju kerge vaevaga tõsta ja miks me üldse seda teadma peaksime. Katseid tehakse kettülekannete, kangide, tungraudade, plokkide, talade, pööride ja muidugi õpilaste enestega.

PROTO haridustegevuste kohta saab rohkem infot https://prototehas.ee/haridusprogrammid/.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!