Loome koos uusi teadmisi

30. jaan. 2024 Tiiu Vilbrant - Kommenteeri artiklit
Tallinna Teletorn on Eesti kõrgeim ehitis, küündides 314 meetrini. Foto: Sergei Zjuganov

Tallinna Teletorni haridusprogrammid pakuvad rikkalikke ja harivaid kogemusi nii kooliõpilastele kui ka tudengitele. Meie mitmekülgse valiku hulgast leiate ajaloo- ja loovusprogramme.

Teletorni programm „Televisioon – aken maailma“ annab ülevaate massimeedia tekkest ja teletegemise tehnoloogiatest. Programmis „Terves kehas terve vaim“ võtame jalad kõhu alt välja ja ronime 21. korrusele, läbides 917 trepiastet. Ühisprogramm botaanikaaiaga „Troopikast taevasse saab 10 minutiga“ on rännak nii ruumis – läbi „tuhande taime kodu“ – kui ka ajas. Arutleme ühiselt selle üle, milline tähtsus on teletornil tänapäeval, ja saame teada, miks kutsutakse teletorni saatejaamaks. Kui õpetaja otsib ainetunni läbiviimiseks aga uut ja erilist keskkonda, on õige valik „Taevalik õppepäev teletornis“.

Lisaks teadmistele saavad koolid teletornis ka mõnusa kõhutäie. Laua katab meie 22. korruse restoran.

Koostöös Viimsi Spa hotelliga pakume klassiekskursiooni koos majutusega: lisaks ööbimisele ootab teid veepargi Atlantis H2O piiramatu külastus ning Tallinna Teletornis majatuur koos giidiga.

Aga räägime nüüd programmidest pisut lähemalt. Algklassidele on suunatud ajalooprogrammid „Mida silm seletab“ ja „Ajaloo uurijad“. „Mida silm seletab“ on mänguline, rühmatööl ning otsimisel põhinev tund, mille käigus räägime eri ilmakaartest, paneme kokku puslesid, juttu tuleb ka ajaloolistest hoonetest Tallinnas, mida meie silm teletorni 21. korruse vaateplatvormilt seletab. Programmi „Ajaloo uurijad“ eesmärk on tutvustada lastele infoallikaid, mis kannavad ajaloolisi väärtusi. Gümnaasiumiastme õpilastele suunatud „1991 august. Vabaduse kaitsel“ räägib Tallinna Teletorni rollist Eesti taasiseseisvumisel. Loovusprogrammid „Legotund pilvede all“ ning „Nutifoto“ on uued, selleks õppeaastaks välja töötatud haridusprogrammid, mis sobivad igas vanuses õpilastele ning tudengitele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!