Mänguline rännak keskaega Padise kloostris

30. jaan. 2024 Padise Klooster  - Kommenteeri artiklit

Pealinnakärast vaid 50 km kaugusel asub Padise, maaliline rikka ajalooga paik, kus kauni looduse rüpes asub salapärane keskaegne klooster.

Kloostri tekkelugu ulatub 14. sajandisse ja selle põnevat saatust saab kohapeal koos lastega avastada. Iseseisvat külastust aitavad rikastada püsi- ja ajutised näitused kloostri loost, selle kunagiste elanike igapäevaelust ja ümbritsevast loodusest. Lisaks ootavad avastamist mitmed mängud: kalastamine kaevus, väikese arheoloogi mäng ja interaktiivne pusle on põnevad nii noorematele kui ka vanematele õppuritele.

Kooli- ja lasteaiagruppidele pakume juhendatud haridusprogramme vastavalt vanuserühmale.

Lasteaialastele ja I kooliastmele mõeldud mängulised õppetunnid muudavad ajaloo elavaks seikluseks. Kaks tundi kestev programm selgitab läbi keskkonnaprisma, miks rajati klooster just Padisele ja kuidas mungad ümbritseva loodusega kooskõlas elasid.

II ja III kooliastmele mõeldud giidituurid kloostri varemetes viivad õpilased ajas tagasi ja tutvustavad kloostrielanike eluolu. Teoreetilisemale ringkäigule järgnevad praktilised töötoad külastuskeskuses, mis on inspireeritud munkade traditsioonilistest tegemistest: mesindusest ja taimetarkusest.

Kloostris käiku saab lõbusamaks teha mängude abil, pakume „Aardejahti“, kus vastused peidavad end kloostri stendidel, või interaktiivset viktoriini „Padise pärand“, mis laiendab silmaringi ja loob rõõmsalt võistlusliku meeleolu.

Kel aega rohkem, saab lastega nautida piknikut jõe või lõkke ääres ja teha sportliku jalutuskäigu kaunitel terviseradadel.

Põnevad haridusprogrammid, mängud ja kaunis loodus muudavad Padise kloostri unikaalseks õppekohaks, kus ajalooõpe põimub loodusõppe ja liikumisega ning pakub teadmisi ja vaheldust suurtele ja väikestele.

Padise klooster ootab teid!

www.padise.ee


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!