Üldhariduskoolide õpetajad jätkavad tähtajatut streiki

26. jaan. 2024 EHL - Kommenteeri artiklit

Eesti Haridustöötajate Liidu (EHL) delegatsioon kohtus eile õhtul videosilla vahendusel haridus- ja teadusminister Kristina Kallase ja peaminister Kaja Kallasega. Kahjuks sõnumit, et valitsus tagab töörahu, ei tulnud.

Seega otsustas 25. jaanuaril kogunenud EHL-i erakorraline volikogu, et väljakuulutatud tähtajatu tööseisak üldhariduskoolides jätkub. Samuti otsustas volikogu, et kuna oleme sunnitud tähtajatut üldhariduse õpetajate streiki jätkama, toetame neid ametiühingu liikmeid streigifondist, kes järgmisest nädalast jätkavad. Aluseks võtame 50% ulatuses arvestuslikust päevasest töötasu alammäärast ning klausliga, et tegu on kuuenda streigipäevaga. Ehk kõik, kes on juba viis päeva streigis osalenud, saavad esmaspäevast toetust. Kui aga streigiti näiteks teisipäevast, saab toetust maksta alates järgmise nädala teisipäevast. Ka otsustati tulla vastu suurele avalikule huvile toetada streigifondi ja avada konto annetuste vastuvõtmiseks:

EE901010002007359001

EESTI HARIDUSTÖÖTAJATE LIIT

„Annetus streigifondi“

EHL tänab kõiki kaasaelajaid ja toetajaid ning tunnustab neid koolijuhte, kes on avatud koostööle ja saavad aru, et streigitakse ju ka nende eest. Valitsusel on jätkuvalt võimalik olukord riigimehelikult ja väärikalt lahendada ning asuda haridustöötajate poolele. Haridusvaldkonna probleemid on praegu ühiskonna fookuses. EHL loodab siiralt, et saame lahenduste leidmisega tegeleda, kui on tagatud töörahu ja peetud kinni poliitilistest lubadustest.  

„Positiivse arenguna saab muidugi esile tuua, et meie initsiatiivil on haridus- ja teadusministeerium saatnud välja kutsed kollektiivlepingu läbirääkimiste alustamiseks veebruaris,“ tõdeb EHL-i esimees Reemo Voltri. „Kuid selge on ju see, et igasugu läbirääkimisi ja pikki plaane on konstruktiivsem arutada olukorras, kus üks osapool ei ole sunnitud streikima“ lisas ta.

Seoses tähtajatu streigi jätkumisega plaanib EHL korraldada järgmisel nädalal Riigikogu ees ka piketi. Täpsem info jooksvalt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!