Uudised Kalevipoja muuseumist: looduslähedus ja loovus

30. jaan. 2024 - Kommenteeri artiklit
Kalevipoja muuseumis saab sõita Lennukiga maailma otsa. Foto: Egle Rääsk 

Renoveeritud Kalevipoja muuseum on avatud juba aastast 2020 ja on nüüd värskendanud oma haridusprogrammide valikut. Muuseumis saab Kalevipoja lugu kogeda mitmekesisel ja interaktiivsel moel. Osa saab kõigist olulisematest Kalevipoja lugudest. Seista nii põrgu väravates, hoida enda käes Kalevipoja rasket mõõka või võtta osa tema kuulsast laevasõidust. Kalevipoja muuseumi uuenenud haridusprogramm „Loovus ja loomingulisus „Kalevipojas““ ärgitab õpilasi endas neid omadusi arendama. Loovus on tõukejõuks kõigis valdkondades, kus me soovime areneda, ja seetõttu uuenduste ja innovatsiooni kõikehõlmav eeldus. Programmis kasutatakse loovkirjutamise ja joonistamise metoodikaid. 

Teine oluline rõhuasetus muuseumi uuenenud hariduskavas on tähelepanu loodusele, mis on „Kalevipojas“ olulisel kohal. Programmis „Puud ja taimed eeposes“ õpitakse tundma ümbritsevat loodust, taime- ja puuliike, ja seda paljuski käed-külge-meetoditel. Friedrich Reinhold Kreutzwald oli linnaarstina samuti taimemaailmaga sügavuti tuttav.

Kalevipoja muuseum paikneb looduskaunis kohas, mis võimaldab kevad- ja sügisperioodil viia läbi loodusprogramme. Loodusläheduse ja loovuse ühendamisel loob muuseum eeldused laste mitmekesiseks arenguks ja heaks kontaktiks nii enda siseilma kui ümbritsevaga.

Tule ja veeda Kääpal üks tore ja meeldejääv päev! 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!