Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kutsub õpilasi ja mudilasi kontsertidele!

13. veebr. 2024 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia - Kommenteeri artiklit
EMTA kontserdi- ja teatrimaja. Foto: Vahur Lõhmus

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) toimub kevadhooajal lisaks suurele valikule sündmustele mitmeid kontserte, mis on suunatud eri vanuses õpilastele ja ka mudilastele. 

Märtsi lõpus on EMTA suurde saali oodatud kõige pisemad muusikahuvilised. Esimest korda korraldab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserte 2–6-aastastele lastele! 

Ootame mudilasi 25., 27. ja 28. märtsil kontserdile „Jänkud ja muusika“, kus saab tutvuda põnevate pillidega ning kaasa laulda ja tantsida. Igal päeval toimub kaks kontserti: kell 10.30 vanusele 2–4 ja kell 11.30 vanusele 5–6. Lasteaiagruppi saatvatele õpetajatele on sissepääs tasuta!

Akadeemia koolikontsertide sarja järgmine kontsert leiab aset 8. mail kell 12 EMTA suures saalis. Kontserdil „Kevad, sind ootasin kaua“ esinevad Mare Väljataga juhendamisel muusikapedagoogika rütmimuusika suuna üliõpilased. Pealkiri „Kevad, sind ootasin kaua“ pärineb Kustas Kikerpuu samanimelisest laulust ning kavas kõlavadki eesti autorite kevadeteemalised laulud. Samuti saab kuulda jutte ja seikasid heliloojate elust. Kontserdile sissepääs on tasuta, kuid palume eelnevalt teha broneering. Ühtlasi kuulutame kontserdil välja EMTA teaduskooli esseekonkursi „Muusika ja mina – mina ja muusika“ võitjad. Konkurss on gümnasistidele avatud 19. aprillini. Rohkem infot eamt.ee/teaduskool.

Sel kevadel jätkuvad ka kontsert-vestlused „Teeme tutvust oreliga“, mis toimuvad EMTA orelisaalis 22. märtsil ja 10. mail kell 11 (1.–4. klass) ja 13 (5.–8. klass). Märtsis kõlab Johann Sebastian Bachi ning mais Girolamo Frescobaldi, Jan Pieterszoon Sweelincki ja Dieterich Buxtehude kaunikõlaline orelimuusika.

9. märtsil möödub 80 aastat Tallinna märtsipommitamisest jaselle meenutamiseks tuleb EMTA ja Tallinna linna koostöös Kaarli kirikus ettekandele Britteni „Sõjareekviem“. Esinevad solistid Arete Kerge (sopran), Mati Turi (tenor), Taavi Tampuu (bariton), RO Estonia poistekoor, dirigent Hirvo Surva, orelil Olga Opryshko, EMTA koor, RO Estonia noormeestekoor, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, kammerkoor Collegium Musicale, EMTA sümfooniaorkester ja sinfonietta, dirigent Toomas Kapten. „Sõjareekviem“ on helilooja sõjavastane manifest ning hoiatus tulevastele põlvedele, samas väljendab see ka inimlikku lootust ja armastust ning veendumust, et parem, puhtam ja ilusam maailm on võimalik. 

Kontsert algab kell 20.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!