Kino Sõprus kutsub kooliseanssidele!

13. veebr. 2024 Lotte Ugandi programmi koordinaator - Kommenteeri artiklit
Ekraanile on jõudnud A. H. Tammsaare samanimelisel romaanil põhinev „Elu ja armastus“. Kaader filmist

Kevadine kava pakub vaatamist nii nooremale publikule kui ka küpsemale eale. Valikus on kodumaised dokumentaalfilmid ja kirevad mängufilmid.

Märtsikellukestega ühes tärkab kino Sõpruses värske hooaeg, mille rõhk on seekord tõsielulistel filmidel. Fookuses on kohalik elu ja eneseotsingu teekonnad.

Dokumentaalidest alustades on lausa kohustuslik vaatamine Anna Hintsi „Savvusanna sõsarad“. Maineka Sundance’i filmifestivali maailmakino dokumentaalfilmide seas parima režissööri preemia võitnud film on naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad. Film tutvustab Vana-Võromaa suitsusauna kombestikku (savvusanna kombõ), mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.

Viimasel ajal tuline teema on mets. „Vara küps“ toob kaamera ette metsadebatis osalenud metsatööstuse, Riigimetsa Majandamise Keskuse ja loodusteadlased. Enam kui 60 eri paigas üles võetud loodusfilm avab vaatajale Eesti metsade hetkeseisu ning näitab, millise pärandi jätame tulevastele põlvedele.

Kohalikust repertuaarist soovitame veel Eeva Mägi dokumentaali „Kellele ma naeratan?“, mis jälgib lapse pilgu läbi ettevalmistust ema leinamiseks ja samal ajal õega kontakti kaotamist. Millist koormat peab kandma laps, kes oma noorusest hoolimata mõistab täiskasvanute loodud vildakat „süsteemi“ enam, kui arvata võiks? 

„Ilvesmees“ jutustab karge Soome looduse ning maagiliste kaadrite kaudu loo mehe ja ilvese sõprusest. Kaader filmist

Põhjanaabrite siiras ja filmifestivalidel edukas Juha Suonpää „Ilvesmees“ jutustab karge Soome looduse ning maagiliste kaadrite kaudu loo mehe ja ilvese sõprusest. Film on valminud Eesti kaastootmisel ja originaalmuusika on loonud Puuluup.

Mängufilmide seast paistab silma A. H. Tammsaare samanimelisel romaanil põhinev „Elu ja armastus“, mis viib meid ühe ootamatu armastusloo keskmesse, kus kaks eesti kirjandusest tuntud tegelast, Rudolf ja Irma, elu ja armastuse järskude pööretega silmitsi seisavad. 

Jätkuvalt näitame ka Rainer Sarneti kung- fu-komöödiat „Nähtamatu võitlus“ ja Alexander Payne’i südamlikku draamat „Mahajäänud“.

Õpilastele kehtib sooduspilet 4 eurot, õpetajatele on linastus prii.

Kinokülastuse registreerimiseks või küsimuste korral kirjutage julgelt aadressil kool@kinosoprus.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!