Rakvere Riigigümnaasiumi nimi jõudis Abu Dhabi kaudu maailma

9. veebr. 2024 Rakvere Riigigümnaasium - Kommenteeri artiklit


Rakvere Riigigümnaasiumi õppe- ja arendusjuht Mihkel Kangur esines möödunud nädalal kooli tutvustava ettekandega maailma keskkonnahariduse kongressil Abu Dhabis. Käesolevast aastast on Kangur ka Euroopa kliimapakti saadik.

Ülemaailmsel kongressil Abu Dhabis tutvustasid eri riikide esindajad üldhariduskoolidest, ülikoolidest, valitsusasutustest ja mittetulundusühingutest oma väljakutseid ning edulugusid seoses keskkonnaharidusega.

Kangur osales sündmusel kongressi teaduskomitee kutsel ning Rakvere Riigigümnaasiumi koolijuhi Liisa Puuseppaga koostöös valminud ettekandes tutvustas ta uue kooli loomise kontseptsiooni. Kangur andis osalejatele ülevaate, kuidas on Rakvere Riigigümnaasiumis korraldatud keskkonna- ja säästva arengu hariduse alane lõimitud õppimine. 

Just selles nähakse tema sõnul ka maailmas laiemalt lahendust, kuidas õpilased saaksid paremini õppida mõistma keerulisi ja kompleksseid süsteeme, mille osaks inimkond on. „Eesti paistab maailmas heas mõttes silma, kuna keskkond ja säästev areng on meil juba 2011. aastast riikliku õppekava läbiv teema ning kõik viimastel aastatel loodud riigigümnaasiumid on enda õppekava keskmeks võtnud mingid aspektid säästva arengu toetamiseks,“ rääkis Kangur.

Tema hinnangul on tähelepanuväärne, kui suurel määral panustavad riigid üle kogu maailma keskkonnahariduse edendamisse. „Eriti aga just need riigid, kes kannatavad keskkonnamuutuste tõttu kõige enam, kuid on samas nende muutuste põhjustamises kõige vähem süüdi,“ nentis ta.

Väga paljud ettekanded puudutasid Kanguri sõnul keskkonnaeetika küsimusi ning keskkonna kultuuriga seotud aspekte, näiteks, kuidas põlisrahvaste elamise viisid ja traditsioonilised keskkonnaga suhestumise viisid on globaliseeruvas maailmas kiirelt kadumas. „Ometi oleks meil just nende kogemustest keskkonnamuutustega toimetulekuks palju õppida,“ tõdes Kangur.  

Kongressi kohta saab lähemalt lugeda siit.  

Alates käesoleva aasta jaanuarist on Mihkel Kangur nimetatud ka Euroopa kliimapakti saadikuks. Euroopa kliimapakt on Euroopa Komisjoni algatatud liikumine Euroopa roheleppe eesmärkide saavutamiseks.

„Kestlikuma Euroopa kujundamiseks on meil kõigil võimalus panustada, kliimapakti saadikud võtavad endale rolli olla selles protsessis oma kogukonna inimeste julgustaja ja toetaja,“ selgitas Kangur. „Minu eesmärk kliimapakti saadikuna on säästva arengu hariduse edendamine gümnaasiumi tasemel ja keeruliste kontseptsioonide parema mõistmise toetamine noorte seas.“

Töötanud aastaid kõrghariduse ja mitteformaalhariduse valdkonnas teadurina, panustab Kangur alates 2021. aastast Rakvere Riigigümnaasiumi ülesehitamisse ja selle kontseptsiooni loomisesse. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!