Tallinna Talvefestival tuleb taas!

6. veebr. 2024 Muusikute fond PLMF - Kommenteeri artiklit

13.–23. veebruarini toimuval XVII Tallinna Talvefestivalil astuvad kõrvuti Eesti tippsolistidega üles muusikud Ukrainast, Hispaaniast ja Itaaliast. 

Festival on aastaid toonud veebruarikuusse valgust ja rõõmu ning ootab taas kontserdipublikut ajaloolistesse saalidesse: Mustpeade majja, Tallinna raekotta ja Rootsi-Mihkli kirikusse. Festivali saadab iga-aastane heateoalgatus „Tõsta pilk ja ava süda“ ning esmakordselt joonistusvõistlus Eesti lastelt Ukraina lastele. Lisaks viiakse noorteprogrammis läbi koolikontserdid mitmes Tallinna õppeasutuses ning festivali lõppkontserdil kuulutatakse välja MUBA talent 2024.

„Tänavuse festivali fookuses on Ukraina, et anda jõudu ja usku vastupidamiseks kõigile, kes on otseselt või kaudselt sõjakoledustega seotud,“ ütleb PLMF-i looja ja kunstiline juht Pille Lill. „Ka joonistusvõistlus, millele on juba saabunud mitmeid imelisi töid, on loodud eesmärgiga kutsuda Eesti õpilasi kaasa mõtlema ja teadvustama Ukraina laste olukorda praeguses sõjakriisis.“

Festivali korraldaja muusikute fond PLMF eraldab Talvefestivali piletitulust 20% „Tõsta pilk ja ava süda“ toetuseks. Palume ka headel inimestel ja organisatsioonidel osta nii festivali pileteid kui võimalusel ka annetada: MTÜ Muusikute Täiendõppe Keskus, EE037700771003227591, AS LHV Pank, märgusõna „Muusikaga Ukraina heaks“.

Õpetajatel ja õpilastel on võimalik kontsertidele pileteid soetada erihinnaga 7 eurot, kasutades Piletilevis sooduskoodi „MUBA“.

Kutsume kõiki koole liituma joonistusvõistlusega kuni 12. veebruarini. Töid ootame aadressil plmf@plmf.ee. Parimaid tunnustatakse koos väikese kingitusega 23. veebruaril Talvefestivali lõppkontserdil kell 18 Mustpeade majas. Väljavalitud võistlustööde autorid koos õpetaja ja vanematega pääsevad kontserdile piletita.

Festivali kava ja lisainfot leia www.talvefestival.ee.

Piletid hinnaga 10–25 eurot ja festivalipassid hinnaga 45–65 eurot on müügil Piletilevis ja kontserdi päeval kohapeal.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!