Vanemale kooliastmele esietendub aprillis Ugala teatris triller „Süsteem“ 

13. veebr. 2024 Teater Ugala - Kommenteeri artiklit
Alden Kirss ja Ringo Ramul lavastuses “Prints ja kerjus”. Foto: Elena Koit

Põhikooli vanemale astmele ning gümnaasiumiõpilastele esietendub 13. aprillil Ugala teatri väikeses saalis Ben Lewise BBC kuuldemängusarjal põhinev triller „Süsteem“, mille lavastab Andres Noormets. „Süsteem“ räägib loo Janist, kes otsustab ühineda treeningprogrammiga, mis lubab teha poisist mehe. Tal pole aga õrna aimugi, millesse ta end mässib. Kaks aastat hiljem on Jan kadunud ja tema õde Maia asub venda otsima. Nende kahe ümber lahti hargnev lugu sunnib üsna pea surmkindlates asjades kahtlema. Miski pole enam see, millena ta näib, ja tõde vahetab valega üpris tihti kohad. Piletid etendustele on juba müügil. 

Ugala teatri suurel laval mängitakse ka kevadel kogu pere progressiivset rokkmuusikali „Prints ja kerjus“. Selle on külalisena lavale seadnud Peep Maasik (Temufi), helilooja on Ardo Ran Varres, laulusõnade autor Donald Tomberg. Lavastuse aluseks on Mark Twaini maailmakuulus samanimeline romaan. Twain olevat selle kirjutanud tagamõttega panna kõrgeima klassi esindajad omal nahal mahlakalt tundma kõiki neid jõhkrusi, mida 16. sajandi Inglismaa aadlikud oma alamatele pakkusid. Romaan on parajalt kerge ja haaratav. Seda on ka Ugala progressiivne rokkmuusikal „Prints ja kerjus“. Lavalugu on valatud laulude ja muusika abil progeroki kastmesse, mis oma olemuselt on jõuline, kuid samas meloodiline ning annab võimalusi pulsimuutusteks ja emotsioonide kaasahaaravaks edasiandmiseks. Lavastus kätkeb endas lootust ja julgustab noori suurelt unistama ning on mõeldud eelkõige lastele ja noortele. 

Ugala teatri etenduste külastamisel lisandub gruppidele üks tasuta pilet: 

  • lasteaialastele ja 1.–6. klassi õpilastele 10 pileti ostul; 
  • 7. ja vanemate klasside õpilastele 15 pileti ostul. 

Lisaks etendustele pakume koolidele etenduse eel teatrimaja ekskursioone ja harivaid töötube. 

Lisainfo ja Ugala teatri mängukava leiab ugala.ee. Grupibroneeringud ja info kassa@ugala.ee ja tel 433 0777.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!