Tuleviku õpetaja on mitmekülgne

5. märts 2024 Tartu Ülikool - Kommenteeri artiklit

Põhikooli mitme aine õpetaja magistriõpe Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis avab vilistlasele tööturul mitmekülgsed väljavaated. Õppekava võimaldab korraga õppida mitme aine õpetajaks ja võimalik on saada ettevalmistus ka tööks sotsiaalpedagoogina.

Mitmekülgsed valikud

Magistriõppes saab spetsialiseeruda mitmele suunale või kombineerida õppimist eri suundades. Nimelt koosneb õppekava üldõpingutest, mis annavad õpetajatööks vajalikud pädevused ning ainealastest õpingutest, kus on valikus 15 eriala: bioloogia, füüsika, geograafia, keemia, informaatika, matemaatika, eesti keel, kirjandus, inglise keel, prantsuse keel, saksa keel, vene keel, ajalugu ja ühiskonnaõpetus, inimeseõpetus ning sotsiaalpedagoogika.

Mitmekülgsete valikute lähtekohti on kaks. Üks eriala valitakse sõltuvalt bakalaureuseõppes läbitud aineõpingutest ja teise eriala saavad üliõpilased ise juurde valida. Võimalik on valida ka kolm või neli eriala.

Igapäevane heaolu nii üliõpilase kui ka õpetajana

Põhikooli mitme aine õpetaja õppekava aluse moodustavad neli põhimõtet, mis tagavad igapäevase heaolu ka õpetajatöös:

  • vastavus õppijate personaalsetele vajadustele;
  • võimalus valida endale sobiv õpisuund 15 variandi hulgast;
  • ajaliselt otstarbekas, aga paindlikult organiseeritud õppetöö, mis võimaldab jõuda magistrikraadini kahe õppeaasta vältel;
  • tasakaalustatus õpiaja vältel võimaldab ühitada õpinguid töötamisega. Valides sotsiaalpedagoogika ja inimeseõpetuse eriala, saab õppekava läbida sessioonõppes. Teiste erialade omandamiseks tuleb osaleda päevaõppes, kuid tänu paindlikule õppekorraldusele on see töötavatele õpetajatele üldjuhul jõukohane.

Võimalusterohke tulevik

Õppekava lõpetanu saab haridusteaduse magistrikraadi ja õpetajakutse 7. taseme. See annab õiguse õpetada üldhariduskooli teises ja kolmandas astmes. Sotsiaalpedagoogika eriala valinud saavad sotsiaalpedagoogi 6. taseme kutse, mis võimaldab töötada tugispetsialistina. Võimalus on õpinguid jätkata doktoriõppes.

Lisateavet jagavad õppekorralduse spetsialist Ranet Rõõmussaar, ranet.roomussaar@ut.ee ja programmijuht Kristi Kõiv, kristi.koiv@ut.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!