Kuidas kulgeb koolide ja linnavalitsuse koostöö Narvas?

21. mai 2024 Ragnar Kaasik ajakirjanik - Kommenteeri artiklit
Messurme Pissareva.

Vastab Narva abilinnapea MESSURME PISSAREVA.

Kui tihedalt suhtlete koolidega, et arutada vajaliku keeletasemega õpetajate hankimist, ja kuidas see protsess teie hinnangul kulgenud on?

Oleme lähenenud õpetajate värbamisele mitmekülgselt, mis peaks suurendama võimalusi leida sobivaid ja motiveeritud kandidaate. Konkursside info levitamiseks ja potentsiaalsete kandidaatide ligimeelitamiseks kasutavad asutused nii kooli ja linna veebilehti, Töötukassat, CV.ee-d,
CV Keskust ja sotsiaalmeedia platvorme. Mõned koolid on saatnud kõrgkoolidele (Tartu ja Tallinna ülikool) kirju, kus paluvad üliõpilastega infot jagada.

Praegu on konkursid vabadele ametikohtadele avatud kõikides munitsipaalkoolides, dokumente võetakse enamikul juhtudel vastu juuni lõpuni. Siis saab tulemustest rääkida.

Kuidas motiveerite koolidirektoreid aktiivse värbamisega tegelema ja milline paistab praegu olevat probleemsete koolide juhtide suhtumine sellesse küsimusse?

Informeerime koolidirektoreid personali leidmise võimalustest ja koostööst eri organisatsioonidega (Töötukassa, Õpetajate Leht, Hariduskopter) pidevalt, koos partnerorganisatsioonidega korraldame värbamise teemal infotunde.

Kas olete mõelnud värbamisprotsessi kuidagi ka sekkuda ja kuidas?

Kampaaniad õpetajate meelitamiseks Narva õppeasutustesse on kindlasti olulised, kuid sõltuvad linnaeelarve võimalustest. On räägitud värbamisfirmadega, et aidata haridusasutusi kvalifikatsiooninõuetele vastavate õpetajate leidmisel. Värbamisfirmade hinnapakkumised haridustöötajate värbamiskampaania koordineerimise ja juhtimise teenustele on vahemikus 7000–20 000 eurot. Taotleme raha lisaeelarvest.

Kuidas saaks lahendada olukorra, kus koolidesse jäävad keelenõuetele mittevastavad õpetajad, kelle kohta keeleinspektsioon teeb ettekirjutise ja koolipidaja on sunnitud trahvi ära maksma?

Märtsist on nii koolid kui lasteaiad hakanud 01.08.2024 jõustuvatele kvalifikatsiooninõuetele mittevastavaid õpetajaid töölepingute ülesütlemisest teavitama ning kuulutama välja konkursse kvalifikatsiooninõuetele vastavate õpetajate leidmiseks.

Kvalifikatsiooninõuded jõustuvad 1. augustil ja need, kes uutele kvalifikatsiooninõuetele ei vasta, ei saa pärast seda õpetaja ametikohal jätkata.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!